Florida: Rodičia budú rozhodovať o rúškach detí v škole. V Disneylande sa očkuje

Floridský guvernér dal rodičom právo rozhodnúť, či budú deti v novembri, po nástupe do školy, používať rúška alebo nie.

Guvernér Ron DeSantis napriek novým federálnym požiadavkám na zavedenie rúšok vo vnútorných priestoroch podpísal v piatok 30. júla príkaz, ktorým nariadil štátnym úradníkom zaistiť, aby mali rodičia právomoc sami rozhodovať o tom, či ich deti budú na jeseň v škole používať rúška.

Republikánsky guvernér podporil ochranu rodičovských práv. Zdôraznil, že na Floride nebudú žiadne lockdowny, nedôjde k zatváraniu škôl, ani k iným obmedzeniam. K vyhláseniu došlo po tom, ako Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb odporučilo, aby všetci študenti, učitelia a zamestnanci škôl používali rúška bez ohľadu na očkovanie. DeSantis zdôraznil, že rozhodnutie by malo byť v rukách rodičov, nie školských alebo zdravotníckych úradníkov. Nariadil štátnym inštitúciám zabezpečiť, aby protokoly o školskej bezpečnosti nezasahovali do práv rodičov rozhodovať o svojich deťoch v oblasti zdravotnej starostlivosti a splnomocnil štátneho komisára pre vzdelávanie, aby monitoroval školy, ktoré príkaz nedodržia.

Na Floride, v Orlande sa nachádza veľký zábavný park Disney. Walt Disney Company, ktorá sídli v Kalifornii naopak požaduje, aby hostia zábavných parkov opäť nosili rúška vo vnútorných priestoroch parkov, bez ohľadu na stav očkovania. 

Spoločnosť oznámila všetkým svojim plateným zamestnancom v USA, aby sa počas nasledujúcich 60 dní úplne zaočkovali. Čas majú iba do konca septembra. Zamestnanci, ktorí stále pracujú z domu, budú musieť pred návratom do Disney zábavných parkov a kancelárií predložiť potvrdenie o očkovaní. „Vakcíny sú najlepším nástrojom, ktorý všetci máme, aby sme pomohli zvládnuť túto globálnu pandémiu a ochrániť našich zamestnancov,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

Požiadavky na rúška a povinné vakcíny v USA vyvolali tvrdý odpor konzervatívcov, ktorí tvrdia, že tieto kroky porušujú ústavné slobody.

Autorka: Diana Dvorská je blogerka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroje:

1./ Florida’s governor gives parents final say on masks for children in school, The New York Times, 30.7.2021

2./ Florida governor blocks school mask mandates, says parents can choose, Rueters, 31.7.2021

3./ Disney tells salaried and non-union employees in the U.S. they must be vaccinated by end of September, cnbs.com, 30.7.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár