Forisch: Šeliga dostával peniaze zo zahraničných mimovládok a Esetu, aj keď Kuciak žil a hnutie Za slušné Slovensko neexistovalo

Foto: HS

Pred mesiacom sme informovali o podaní trestného oznámenia na hlavných organizátorov hnutia Za Slušné Slovensko Pavlom Forischom, bývalým príslušníkom tajnej služby, ktorý má blízke vzťahy s poslancom NR SR Jozefom Rajtárom (SaS). Forisch najnovšie v rozhovore pre server infovojna.sk uviedol podrobnosti o financovaní Juraja Šeligu zo zahraničných mimovládnych organizácií.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Forisch na úvod zhodnotil ako vnímal hnutie Za slušné Slovensko (ZSS) krátko po začatí jeho aktivít. “To, čo prezentovali, bolo pekné, snažil som sa tomu veriť, aj keď som už vtedy vedel, že to nie je pravda. Jediné, čo nás motivovalo odhaliť pravdu o nich, bolo to, že sme jedného dňa zachytili trestné oznámenie na Fica, zrovna ale nie je našim fanúšikom, ako vlastne všetci politici okrem pána Rajtára…” uviedol Forisch.

“Prekážalo nám ich farizejstvo a priživovanie sa na smrti istého novinára a jeho priateľky a ich pokus o nejaké parazitovanie na tejto smrti s tým, že ich výsledok bol rozvrat vlády a pokus o nástup pravicovej vlády a opozičných politikov a ľudí, ktorí nie sú celkom takí, ako to vyzerá.”

Forisch potvrdil, že aj podľa jeho názoru sa dá táto aktivita definovať ako pokus o štátny prevrat. “Je to dobre organizovaný pokus, ktorý je financovaný zo zahraničia, za tým si stojím a na to som podal aj trestné oznámenie na vlastné meno,” vyhlásil s tým, že hlavní aktéri pochádzajú zo Slovenska z prostredia silných finančných skupín.

“Hája tým určité záujmy, alebo zabraňujú určitým skutkom, ktoré by mohli konať politici tesne pred voľbami. Dajme tomu, ako je reprivatizácia niektorých štátnych podnikov, ktoré patria pod určitú finančnú skupinu… na Pentu. To, čo sa malo udiať, bolo vyslovenie nedôvery vláde, ktorú by podržal Kiska, zároveň by on zvolal úradnícku vládu, a bol by prakticky šéfom takejto úradníckej vlády. Po jeho línii by sa do štátnej správy dostali naspäť penťácki ľudia, ktorí by po prvé do orgánov činných v trestnom konaní a do súdov infiltrovali svojich ľudí, aby vedeli správne zariadiť ukončenie vyšetrovania kauzy Gorila a ďalších káuz.”

Dodal, že na hnutie sa rozhodol podať trestné oznámenie kvôli tomu, že mal informáciu, že na účty Šeligu zo ZSS, konkrétne na jeho podnikateľský účet, chodili peniaze z amerických neziskoviek .”Napríklad z organizácií napojených na Sorosa, nebudem konkretizovať, lebo je to vo vyšetrovaní. A podľa našich informácií tam došli peniaze aj od formy, tiež známej, napojenej na tieto inštitúcie, napojenej dokonca na americké spravodajské zložky a ide o spoločnosť ESET (ESET ruské ministerstvo zahraničných vecí zaradilo do zoznamu firiem spolupracujúcich s CIA, pozn. red.).”

Forisch v rozhovore reagoval aj na odchod šéfa kriminálnej agentúry NAKA Hraška, ktorého prezident policajného zboru Lučanský nedávno odstavil z funkcie. “Šéf NAKA odchádza preto, že klamal, pracoval podľa našich informácii v prospech Penty a zakrýval ich trestnú činnosť,” Forisch dodal, že hoci Lučanského nepozná, jeho kroky v posledných týždňoch vníma pozitívne.

Na otázku, či Šeliga dostával peniaze od spomínaných mimovládok po vražde Jána Kuciaka, Forisch uviedol, že bude zaujímavé, ako bude na tieto otázky odpovedať orgánom činným v trestnom konaní. “Ešte neexistovalo Slušné Slovensko, nikto nevedel, kto je Šeliga a už chodili prachy. A Kuciak bol v tom čase nažive, keď začali chodiť neexistujúcemu ZSS peniaze…”

“Je tu určitý predpoklad, že mohli byť inštruovaní od ľudí alebo platení od ľudí, ktorí mohli vedieť, čo sa udeje? Nechajme to ako otvorené otázku… Ja ako Pavol Forisch sa pýtam na toto a je na orgánoch činných v trestnom konaní, aby preukázali ich vinu alebo spoluúčasť na vlastizrade či dokonca na trestnom čine terorizmu. Ak je to tak, že zabili dvoch ľudí za účelom nejakého štátneho prevratu, tak je to myslím kategória doživotie.”

Trestné oznámenie zverejnené na internete

Forisch v októbri zverejnil na sociálnej sieti Facebook trestné oznámenie na inicátorov hnutia Za slušné Slovensko, ktoré adresoval v auguste tohto roka na Generálnu prokuratúru. Išlo o podanie vo veci možného krivého obvinenia a vlastizrady na neznámeho páchateľa a menovitých spolupáchateľov (Farská, Šeliga, Rizman). V podaní sa uvádza, že tieto osoby konali s úmyslom privodiť trestné stíhanie vtedajšieho premiéra Roberta Fica (viac v článku).

K trestnému činu podľa tohto dokumentu malo dôjsť 15. 6. 2018, keď spomínané osoby podali na Fica trestné oznámenie za údajné šírenie poplašnej správy pred jedným zo zhromaždení ich organizácie v Bratislave. “Sekundárnym faktorom tohto konania bolo zakrytie trestnej činnosti, ktorej sa dlhodobo dopúšťajú samotní páchatelia z prostredia združenia Za slušné Slovensko,” uvádza sa v podaní.

“Páchatelia sú podľa mnou predložených dôkazov o finančnom a personálnom prepojení podozrivých so “Soros a Co (príloha) financovaní Sorosom a jeho organizáciami, čoho sú si plne vedomí a konajú tak v zhode s rovnakými prostriedkami, úmyslami a cieľom v tejto veľmi nebezpečnej protispoločenskej činnosti.”

Podľa predkladateľa má ich konanie všetky znaky trestných činov konania proti republike. Ďalej Forisch hovorí aj o spoluvine médií, ktoré toto sporné trestné oznámenie hnutia Za slušné Slovensko priniesli ako zásadnú správu.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


V závere podnetu hovorí aj o financovaní “slušných” pričom medzi dôkazmi uvádza, že “bankový účet slúžiaci na financovanie ZSS od Sorosa je zároveň účtom k podnikateľskej živnosti osoby Šeliga.”

Autor uvádza, že je potrebné bližšie skúmať predmetné bankové účty skupiny okolo hnutia Za slušné Slovensko, na ktoré mal posielať financie zahraničnej organizácie. V prípade potvrdenie takýchto transakcii aj pred vraždou novinára Jána Kuciaka by podľa predkladateľa išlo o spáchanie trestných činov proti republike.

Hlavné správy tiež zverejnili prepis nahrávky, na ktorej sa človek s hlasom podobným hlasu Juraja Šeligu priznáva, že je z mimovládok financovaný cez inštitút Samostatne zárobkovo činnej osoby, čím sa má predísť jednoduchej identifikácii jeho spolupráce s neziskovkami, ktoré, zdá sa, z pozadia dirigujú mladých na námestiach a organizujú tak demonštrácie s cieľom dosiahnuť štátny prevrat a pád vlády. Viac si môžete prečítať v tomto článku.

https://www.hlavnespravy.sk/mal-niekto-plan-forisch-tvrdi-ze-seliga-dostaval-peniaze-zo-zahranicnych-mimovladok-esetu-v-case-ked-bol-jan-kuciak-este-nazive-hnutie-za-slusne-slovensko-neexistovalo/1598204#

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply