Globálna dlhová kríza a privatizácia štátu

foto: archív

Okrem riešenia otázky zdravia je potrebné zaoberať sa aj ďalším sprievodným javom pandémie, a tým je kríza hospodárstva. Milióny ľudí prišlo o prácu a svoje celoživotné úspory. V rozvojových krajinách prevláda chudoba a zúfalstvo.

Koronavírus poskytuje zámienku mocným finančným záujmom a skorumpovaným politikom, aby celý svet priviedli do špirály hromadnej nezamestnanosti, bankrotu a extrémnej chudoby. Medzi krajiny najviac postihnuté chudobou patria India a Taliansko.

Táto kríza spája strach a paniku v súvislosti s COVID-19 a sofistikovaný proces hospodárskej manipulácie.

Je koronavírusová kríza súčasťou širšej makroekonomickej agendy?

Ekonomická kríza a stúpajúce dlhy eventuálne urýchlia privatizácie štátov. Národné vlády budú čoraz viac pod kontrolou veľkých finančníkov.

Prvými v USA podľahnú, podľa slov profesora ekonómie a zakladateľa portálu Globelresearch Michela Chossudovského, vládnej privatizácii obce (z ktorých mnohé sú už čiastočne alebo úplne privatizované, napr. Detroit v roku 2013). Americkí miliardári budú lákaní, aby kúpili celé mesto.

Opatrenia ochudobňujú rozvinuté aj rozvojové krajiny a doslova ničia národné hospodárstva. Destabilizujú celé hospodárske prostredie. Podkopávajú sociálne inštitúcie vrátane škôl a univerzít a vedú malé a stredné podniky k bankrotu,” uviedol.

Zdroj: globalresearch

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply