Globálny pakt o utečencoch nadväzuje na globálny pakt o migrácii

· Čas čítania: 3 min.

Marrakéšsky Pakt o migrácii zakladá legálnu migráciu ako základné ľudské právo. Následný Pakt o utečencoch toto právo precizuje. Utečencom dáva plnú slobodu voľby, výberu destinácie a ich práva prednostne povyšuje nad práva autochtónnych (domorodých) obyvateľov destinácií, nielen EÚ ale globálne, celosvetovo.
https://www.hlavnespravy.sk/este-nie-je-podpisany-prvy-globalny-pakt-o-migracii-uz-je-na-stole-jeho-pokracovanie-ako-globalny-pakt-o-utecencoch/1585338

Tak ako aj pri prvom „nezáväznom“ globálnom pakte, bude určené grémium OSN, ktoré bude plnenie povinností z paktu monitorovať a kontrolovať. Toto grémium je porovnateľné s inštitútom GREVIO (zriadeným OSN) a jemu budú plnením zaviazané a povinné všetky štáty, ktoré podpísali a aj ratifikovali ISTANBULSKÝ DOHOVOR. GREVIO extra významne posilní právomoci mimovládok a nástrojov typu juvenilný BARNEVERNET (nikým ani vládou nekontrolovaná nórska sociálka). Takže len toľko k nezáväznosti zmienených dokumentov, paktov a dohovorov… Toľko aj pre slovenskú vládu. Tu niet o čom.

Ak vyhodíte kvóty dvermi, po podpise týchto dokumentov sa nám vrátia oknom aj s úrokmi… Je načim uvažovať o reálnom stave suverenity a zvrchovanosti Slovenska… Na Slovensku zatiaľ platí slovenská ústava, zákony a zvrchovanosť právomocí súdov… A s tým aj právo okolo záležitostí manželstiev párov rovnakého pohlavia (pozri prípad Coman v Rumunsku).

A vecí okolo povinnosti prijímať utečencov (migrantov) v opore o nález Súdneho dvora Európskej únie; žiadny štát nie je povinný prijať utečenca, migranta, mimo vlastné právo azylové, dočasnej doplnkovej ochrany, alebo (deje sa to na dobrovoľnej báze ako ekonomická potreba a záujmy v opore o zákon o službách zamestnanosti): prijímanie chýbajúcej pracovnej sily z druhých a tretích krajín (civilizačne a kultúrne blízkych Slovensku) s chýbajúcou kvalifikáciou a špecializáciou…

Čo sa stane zajtra, je neisté… Slovensko potrebuje stabilnú, obozretnú a rozumnú vládu a slovenského (!) ministra zahraničných vecí a prezidenta.

Nemyslím si, že tu a teraz je pre Slovensko kľúčová originalita rigoróznej práce Andreja Danka. Na stole čaká Marrakéšsky Globálny kompakt o migrácii, za ním Globálny kompakt o utečencoch a na „čakačke“ Istanbulský dohovor…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/globalny-pakt-o-utecencoch-nadvazuje-na-globalny-pakt-o-migracii.html

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár