Hitler na pervitíne, nadrogované vojská i masy

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračný obrázok: Archív Zem&Vek

Globálne elity používajú na vládnutie svetu dve základné pravidlá. Prvým je rozdeľuj a panuj. Jeho zmyslom je rozdrobiť veľké územné celky a silné národy na menšie, a potom zničiť všetko, čo ich spája. Namiesto rodinných a bratských vzťahov tak medzi nimi vzniká neprekonateľné nepriateľstvo, ktoré manipulátor dokáže využiť vo svoj prospech.

Druhým pravidlom je utlmovanie vôle. Stádu sa najjednoduchšie vládne vtedy, keď je poslušné. A poslušné je, keď je zhypnotizované alebo pod vplyvom drog, sedatív či iných omamných látok. Proces hypnotizovania ľudstva je dlhodobý a ľudia sú mu vystavení od narodenia. Jeho cieľom je vytvoriť čisto konzumnú spoločnosť, v ktorej sa človek stáva robotom premieňajúcim jedlo na energiu, ktorú odovzdáva v pracovnom procese, aby zaň dostal peniaze a za tie si kúpil ďalšie jedlo, aby mohol ďalej robiť. Tak vzniká začarovaný kruh, kde sa z ľudí stávajú novodobí poddaní viazaní k pôde moderných feudálov, ktorých záujmy korešpondujú so záujmami politickej a ekonomickej moci na všetkých úrovniach (celosvetovej, národnej či obecnej).

Ľudia trávia omnoho viac času v práci ako doma. Bežne pracujú na tri zmeny, ťahajú 12 či 16-hodinové služby. Pri takomto životnom štýle zaháňajú migrénu, strach, agresivitu či nespavosť tabletami na upokojenie. „Svedčí to o tom, že sme generáciou narkomanov,“ povedal pre náš časopis psychiater z chorvátskeho Záhrebu Igor Trajbar. Počas vojny v Juhoslávii bol príslušníkom chorvátskej armády. Dvakrát ho ranili. Chorvátski vojaci dostávali veľmi silné analgetikum novalgetol. Mali ho použiť proti bolestiam v prípade zranenia. Dávali si ho však preventívne, aby otupili zmysly a zahnali strach. Podobné praktiky boli na všetkých bojujúcich stranách. Vojaci sa pred dôležitými bitkami posilňovali rôznymi liehovinami, marihuanou či heroínom, ktorý im neraz pašovali a predávali príslušníci mierových síl OSN. A človek pod vplyvom drog sa ľahšie dopúšťa zločinov a zverstiev v podobe odrezaných hláv, uší, nosov, znásilňovania a popráv.

Jedným z najznámejších narkomanov, ktorý nadrogoval celý svoj národ, bol nemecký ríšsky kancelár Adolf Hitler. „Frčal“ na pervitíne a pomocou tejto drogy chcel z Nemcov spraviť nadľudí. Nemecký historik Norman Ohler vo svojej knihe Totálny rauš alebo Drogy v Tretej ríši napísal: „Chemicky čistý metamfetamín sprevádzal vojakov Wehrmachtu počas celej druhej svetovej vojny.“ Túto drogu vytvorili v roku 1893 Japonci, v roku 1919 sa im podarilo izolovať kryštalický metamfetamín hydrochlorid. Tretia ríša prejavila o látku záujem až v roku 1934, aj keď oficiálne drogy prísne zavrhovala. Komerčný názov pervitín vznikol práve v nacistickom Nemecku. Berlínska spoločnosť Temmler Werke rozbehla výrobu vo veľkom. Od roku 1937 išlo o milióny piluliek, pričom preparát Temmlerových závodov bol prvým komerčným preparátom dextrometamfetamínu na Západe. Pilulky sa dali dostať v každej lekárni. Na trhu boli dokonca čokoládové tabuľky obohatené pervitínom, aby výkonnosť nemeckého národa stúpla po každej stránke.

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár