Hystéria korporátnych médií v kauze Blaha vs. Ministerstvo zahraničných vecí

Tagged With: , , , , , Add Comment

Na začiatku roka 2019 dorazil otvorený list poslankyniam a poslancom NRSR na podporu bezpečnostnej a obrannej stratégie — rozumej absolútnu lojálnosť imperiálnym, vojenským a ekonomickým záujmom USA, ktorú autori listu nazvali civilizačnou príslušnosťou Slovenska. Autori pochádzali z mimovládnych organizácii ako napríklad Sorosova Nadácia pre otvorenú spoločnosť (Orlovský, Kriššák), ale podpísané tu boli aj tzv. nezávislé osobnosti ako redaktor .týždňa Peter Zajac, Fedor Gál, Bútora, agent Jaroslav Naď, Daniel Milo z Globsecu a perličkou na záver, správca hatespeech stránky „Prečo ľuďom hrabe“, člen o. z. SOD, Marián Jaslovský. Toto panoptikum lokajov vo svojom liste žiada, „silnejšie transatlantické partnerstvo v rámci NATO a absolútnu a jedinú prioritu.“ Čo si predstavujú pod silnejším partnerstvom? Vyhlásenie vojny Rusku, zakázanie katedier rusistiky, ešte viac amerických základní na území SR, či zatváranie kritikov imperiálnej politiky USA?

Táto arogancia a nekonečná lojálnosť nadnárodným elitám dopálila poslanca Ľuboša Blahu, ktorý napísal: „Do parlamentu dorazila petícia, ktorá vyzýva na prijatie Bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky. … Pozrite si ten pôsobivý zoznam – oni sú tam hádam všetci do jedného. Bútora, Smatana, Zajac, Mesežnikov, Fedor Gál, Duleba, Mesík. … A samozrejme nesmie chýbať Nadácia otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. A Globsec. … Bezpečnostnú stratégiu SR dal podľa všetkého dokopy Tomáš Valášek, bývalý veľvyslanec SR pri NATO a aktuálne zamestnanec amerického think-tanku Carnegie Endowment, ktorý je financovaný americkou vládou a nadnárodnými korporáciami.

Na komentár reagovalo Ministerstvo zahraničných vecí prostredníctvom anonymného statusu na sociálnej sieti Facebook. Ľuboš Blaha sa následne pustil do kritiky MZV, na čo spustil lavínu nenávisti zo strany korporátnych médií a liberálnych hejt-stránok. Ukázalo sa, že MZV plní záujmy tretieho sektora a zapredaných novinárov, je teda trójskym koňom opozície v súčasnej vláde. V médiách sa spustila lavína – vyjadrovali sa Peter Bárdy, Daniel Milo, ale aj anonymní autori. Dennik SME (článok „Aha Blaha!“ Lucii Krbátovej) vypustil v rámci kauzy o Blahovi nepravdivé informácie, za čo sa na základe Blahovej žiadosti následne ospravedlnil. Blahu sa zastali aj autori z médii Slovo, DAV DVA a blogov na Pravde, napr. Karol Ondriáš, Branislav Fábry, Roman Michelko, Igor Melicher a Tomáš Klimek. Naopak, Blahu opäť potopila liberálna ľavica, ktorej sa kedysi zastával. Zaujímavý postoj zaujal v tejto kauze právnik Branislav Fábry: „Za zvlášť nevhodné v statuse MZV považujem komentár o „veľmi špecifickom svetonázore, ktorý pán poslanec reprezentuje“. Je možné, že autentické ľavicové názory Ľ. Blahu sa niektorým úradníkom MZV nepáčia, ale tí by napriek tomu mali dodržiavať princíp nestrannosti v súlade s čl. 5 zákona o štátnej službe a pri výkone štátnej služby nevykonávať hodnotenie svetonázoru poslanca Ľ. Blahu. Podobné vyjadrenia možno označiť za politizáciu ústredného orgánu štátnej správy. … Status MZV sa ďalej vyjadril takto: „Je nám však ľúto, že pán poslanec nediskutoval o obsahu novej Bezpečnostnej stratégie s nami už pri jej príprave.“ Lenže Ľ. Blaha vo svojej reakcii poukázal na to, že on svoje výhrady vzniesol už dávno, len neboli na MZV akceptované.“

Toľko ku kauze Blaha vs. MZV, ktorá opätovne dokázala dve veci: po prvé – na Slovensku máme tieňový establišment, po druhé – mainstreamové médiá nekriticky zastávajú pro-americké a imperiálno-vojnové záujmy.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Ondrej Červeník

Pridaj komentár

  & Časopis