Inštitút ochrany ústavných práv – pomoc pri šikane na pracovisku

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Inštitút ochrany ústavných práv je občianske združenie, ktoré propaguje demokratické mechanizmy na pracoviskách, analyzuje, monitoruje a dokumentuje pracovno-právnu legislatívu u zamestnávateľov za účelom naplnenia ich ústavných práv. V rámci svojich priorít IOÚP prispieva k riešeniu demokratických princípov ochrany ľudských práv pre funkčnosť právneho štátu a pre efektívnejšie vynakladanie verejných financií, informuje verejnosť o výsledkoch práce IOÚP prostredníctvom webu, facebooku, tlačových materiálov, vzdelávacích programov, podporuje vzdelávanie za účelom zvyšovania právneho vedomia širokej verejnosti.

Každý vie o chorobe z násilia na pracovisku , ale zatiaľ sa nikomu nepodarilo navrhnúť „liek“. Rovnako sa nepíše o pacientoch a ich psychiatrických chorobách, spôsobených mobbingom. Médiá nepovažujú takéto správy za informácie odsúhlasené ich šéfmi. Do písania odborných článkov sme sa pustili preto, lebo dúfame, že pri konfrontácii sa výskyt tohto škodlivého javu zníži a pracoviská sa stanú bezpečnejším a zdravším prostredím.

Občianske združenie IOÚP je tu pre Vás, ktorí trpíte v práci mobbingom, a nemá Vám kto pomôcť. Advokáti sa správajú ako obchodníci. Súdy a centrá právnej pomoci nemajú právne skúsenosti s témou mobbing.

IOÚP je tu pre tých, ktorí trpia mobbingom, bossingom alebo sú ich práva zo Zákonníka práce porušované. Ak je to aj Váš prípad, píšte a volajte na kontakty uvedené nižšie. IOÚP poskytuje bezplatnú právnu a psychologickú pomoc. Aby sme Vám však mohli pomôcť, musíme sa zviditeľňovať.

Kto síce netrpí mobbingom, ale má potrebu pomôcť, môže sa stáť členom alebo sympatizantom IOÚP. Kto má vzťah k výchove a vzdelávaniu dospelých, môže prednášať alebo robiť semináre.

Sme tu pre Vás:

Autorka: Gabriela Závacká

Kontakty:
[email protected]
[email protected]
JUDr. Mária Ritomská  predsedníčka OZ – tel. č. 0910 953 587

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár