Islam v službách nacizmu

foto: archív

Bol islam vytvorený na rozdrobenie Slovanov? Je to určite háklivá otázka, ale položme si ju. Pretože islam bol päť storočí príčinou genocídy Slovanov na Balkáne, v Rusku, ale aj na našom území. Neskôr sa spolčil s Hitlerom, potom s Američanmi počas vojen v Bosne a v Kosove a dnes sa zasa šíri vďaka migrantským vlnám po celej Európe.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Počas druhej svetovej vojny sa Adolf Hitler a jeho nacisti podporovaní Amerikou a sionizmom spojili s moslimami proti Slovanom. Moslimov vo veľkom brali do elitných SS divízií, o ktorých sa nám dnes tvrdí, že boli čisto nemecké a dôraz sa vraj kládol na árijské črty ich príslušníkov. Šéf jednotiek SS Heinrich Himmler síce od každého príslušníka žiadal, aby preukázal svoj árijský rodokmeň, dôstojníci dokonca spätne až po rok 1750. Paradoxne však do jednotiek brali aj moslimov, ktorí nespĺňali esesácke ideály čistej nordickej rasy.

V skutočnosti sa na mnohých nacistami dobytých územiach stavali mešity a šíril sa islam. Napríklad na Kryme, kde sa k nim okamžite pridali krymskí Tatári. Alebo v Nezávislom chorvátskom štáte, ku ktorému bola pripojená aj moslimská Bosna, v Záhrebe postavili veľkú mešitu.

Refresher v článku Exotickí, orientálni a moslimskí bojovníci v službách nacistickej Tretej ríše píše: „Najbizarnejší bojovníci nacizmu boli moslimovia pozbieraní do množstva divízií z ešte väčšieho množstva krajín. Najzvláštnejšími Hitlerovými služobníkmi sa stali moslimovia, najmä ortodoxní, klasicky sa modlievali päťkrát denne nasmerovaní k Mekke, oblečení v klasickom kroji, v tak­zvanom feze, modlili sa na cvičisku i na bojisku. Moslimské divízie v službách Nemecka pochádzali z celého sveta. Od arabských štátov, Palestíny, severnej Afriky cez územia ZSSR od Čierneho mora až po západnú Čínu, vrátane oblastí ako Kazachstan, Turkménsko, Uzbekistan, Mongolsko či Juhoslávia.“

Antisemitizmus a boj proti britskému impériu bol hnacím motorom boja pod vlajkami Tretej ríše hlavne pre západných moslimov. Pre moslimov žijúcich v ZSSR a Juhoslávii ním bola hlavne túžba po národnej a náboženskej slobode, ktorú im síce garantovali, ale podľa nich nedostatočne.

[plsc_button url=” http://bit.ly/kupit-online-zemavek-august-2019″ target=”_blank” color=”green” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]KÚPIŤ ZEM&VEK AUGUST 2019[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply