Je „zástrčkový zákon“ v súlade s Ústavou SR?

· Čas čítania: 10 min.

Na stole, ale už aj v žalúdku „na vode“ a nielen mne ale aj vám, už viac rokov leží zaprášené tiež aj moje dávne podozrenie, že zákon o koncesionárskych poplatkoch pre „verejnoprávnu“ RTVS nie je v súlade s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR. Posúďte sami.

Občania so štátom takú obchodnú zmluvu neuzavreli. Bola na nich, na nás „uzavretá“. Ak by áno, potom platí obchodný zákonník a zákon na ochranu spotrebiteľa. A pravidlo: Má dať-dal.

Alebo pre „verejno-právnu“ RTVS platí: Akú mala, takú dala a predala? A my kúpili, ako za socializmu? A ak nechceš, nepozeraj!? Ale plať!?

Bude sa vo veci meniť Listina základných práv a slobôd, Charta práv EÚ, Ústava SR a slovenská legislatíva? A revidovať základné ľudské práva? Bude sa musieť Slovensko vzdať aj inštitútu právomoci svojich súdov? A povinne priznať aj manželstvá gejov a lezieb? Čo všetko urobia pre záchranu „jednoty“ EÚ a budúceho super štátu a v rámci globalizácie a budovania európskeho paneurópskeho superštátu ako systému matrixu New World Order? Jedna vláda, jedna mena, jedno náboženstvo, jeden súd, jedno ministerstvo vnútra, spravodlivosti, zahraničia, práce , sociálnych vecí a „rodiny“, kultúry, športu, a pravdy?

A je-nie je to práve „naša verejnoprávna“ RTVS ako povinne-nepovinná „verejná služba občanom“, ktorá poslušne kolaboruje so systémom a meta systémom nadnárodného a nadeurópskeho matrixu západného imperialisticko-kapitalistického Globálneho Prediktora?

Vo „verejnoprávnej“ je až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice! Kotia sa aj v sorosovských „neziskovkách“! A potom idú do politiky ako „liberálni demokrati“!

Nie sú to práve tie kanibalské „Večere“ s Havranom a „silné polo dementné“ zostavy, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou, ruka v ruke s liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava?

Ohrozenie postavenia RTVS ako verejnoprávneho média vidím skôr v jej postavení a diablových detailoch, ktoré sa skrývajú v lákadlách, známych ako politický vplyv.

Ani Rada pre vysielanie a retransmisiu a najmä Rada RTVS nie sú nezávislé (nedokázaný, ale hypoteticky reálny lobing, korupcia, provízie).

Nehrozí nič také, ako anekdota: Bratislavská Tesla krátko pred Novembrom 1989 údajne vyvíjala vyšší dokonalejší typ rozhlasu po drôte len s jednou stanicou, ako hlásnou trúbou „ústredného kúrenia“, ale ten sa nemal dať vôbec vypnúť a taký už nestihla.

Zatiaľ teda platí: Plaťte a pozerajte si čo chcete. Mimo verejnoprávnej RTVS relatívne riadne funguje relatívne štandardný trhový mechanizmus. RTVS sa ale nesmie (!) stať prostitútkou, predávajúcou a podkladajúcou sa pochybnému diváckemu vkusu, teda, nemá sa čo znižovať k divákovi a naháňať tak svoju sledovanosť, nesmie tým súťažiť s komerčnou a súkromnou Markízou alebo Jojkou, ako to o sebe pochvalne dáva najavo. Súkromné televízie má mať RTVS „na háku“ a ignorovať ich. Nemá sa čo s nimi porovnávať!

RTVS má ísť svojou „úzkou“ a „tŕnistou“ cestou, za ktorú ju osobitne platíme! Má svietiť nadštandardnou mentálnou a duchovnou úrovňou jej intelektu. Má si získavať a viesť svoju klientelu k túžbe po mentálne a intelektuálne vyšších obsahoch, ktoré neponúkajú komerčné a bulvárne televízie.

Chronicky sa sťažuje na nedostatok financií. Lebo. Kto si nesťažuje? Vy ste so svojimi spokojní? A čo takto skromnosť a hospodárnosť?

Rozšafná RTVS by mala byť financovaná len čisto z peňazí štátneho rozpočtu, ústavným zákonom. Občan, platiaci dane, odvody, aj osobitnú daň za RTVS, s jej financovaním už nemá mať vôbec nič spoločné! Potom, nech si RTVS tvorí a kreuje čo chce. Zatiaľ je ale otázne, či to, čo RTVS dala občanovi, je to, čo si občan žiada a za čo aj platí. A či by sme ako koncesionári (spolumajitelia akejsi s.r.o.; čo koncesionár, to jedna akcia!) za ten peniaz nemali mať nárok dostať oveľa vyššiu mentálnu, intelektuálnu a duchovnú kvalitu ponúkaných televíznych obsahov…

A či je korektné, milá strana a vláda, a prípustné, aby zamestnanci RTVS mali vyššie platy ako ústavní činitelia? RTVS je súkromný sektor?! Podnikateľský subjekt? Alebo hokejový, futbalový klub? A dožadovali sa navýšenia svojich príjmov navyšovaním koncesionárskych poplatkov? Hádam nepôjdu ešte aj „televízáci“ do štrajku? A čo tie ich „nové progresívne“ neo liberálne odbory?

Partnerská ČT pre RTVS nie je partnerskou, ale jej silným konkurentom, rozsahom a kvalitou programovej ponuky ju STV nechytá ani za chvost, pretože ČT má dnes päť programov, spravodajskú a publicistickú 24, filmovú, dokumentárnu a publicistickú 1 a 2, ČTSPORT a ČTD/ART (cez deň deti a mládež, večer a v noci kultúra a umenie). ČT maká reálne 24 hodín denne! S trojsmennou prevádzkou!

Má tiež svoje „muchy“ aj vo veci politickej neutrality. STV si ale úplne robí prázdniny, sviatky a voľné dni! Škandál! Robí to aj TA3, čert ju zober, je súkromná…

RTVS je povinnou plniť kritériá verejnoprávnosti, to znamená, že jej programová ponuka musí byť žánrovo a druhovo vyvážená, pestrá a bohatá pre príjemcov všetkých vekových, sociálnych a záujmových kategórií. Na ploche dvoch programov to ale zjavne nie je v celom rozsahu a spektre možné.

V porovnaní s programovou ponukou ČT je RTVS slabá až podpriemerná. Vraj „lebo prachy“. Ibaže platy v RTVS sú násobne vyššie ako platy ústavných činiteľov. Vysoko nad úrovňou priemernej mzdy. Ich platy sú porovnateľné so súkromným sektorom. Je RTVS súkromná televízia a rozhlas?

V cenotvorbe za programy vládne extrémizmus predraženosti. Nik vo veci nekoná. Ale RTVS pýta od koncesionárov ďalšie peniaze. A bol to Marek Maďarič. A s ním bývalý generálny RTVS Václav Mika. Ten niekoľkokrát žiadal zrušenie vysielania ČT na Slovensku, lebo čétéčka „odoberá divákov slovenskej televízie“. A za to môže ČT?! Takže voľný televízny trh niekde áno a inde nie?

Takže zase pýtajú prachy. A tie treba vytiahnuť od koncesionárov. Zo štyroch aspoň na sedem eur. STOP! Najskôr podrobný a poctivý hĺbkový finančný audit a potom sa na to možno pozrieme znova. Po analýze a konzekvenciách. A čo na to vy, divácka obec?

Koncesionárske poplatky veľmi pripomínajúce nadštandardné zdravotné pripoistenie treba zrušiť ako protiústavné. V tejto veci môže prebehnúť aj plebiscit, lebo pre zjavne pochybné koncesionárske poplatky neplatí zákaz referenda, ktorý platí len pre štátny rozpočet a základné ľudské práva. Občanov sa na ne a na ich práva nik nepýtal, boli nariadené a prikázané pochybným zákonom. V opore o nič! Zákon treba nechať prejsť ústavným súdom. Ak nemám pravdu, tak som sa mýlil. Za pokus pre nás, pre vás, povinní koncesionári, rukojemníci výpalného systému, mi to stojí.

Pozor, občania, bez ohľadu na nález ústavného súdu, nemôžete chcieť alebo nechcieť existenciu RTVS alebo jej časti STV, ale môžete, ak chcete, rozhodnúť o tom, či budete-nebudete platiť koncesionárske „výpalnícke“ poplatky televíznej „mafii“, ktorá sa tvári, že nie je a skrýva sa v hlbokých štruktúrach slovenského a bratislavského deep state, a rozhoduje aj o tom, aká je a bude RTVS. A o tom mnohí politici ani len netušia; ich záujem je pragmatický; byť čo najviac pred kamerami a mikrofónmi. Najmä vždy pred voľbami.

K ideológii, politikám a mediálnej manipulácii: Spravodajstvo a publicistika RTVS až príliš nápadne narieka a zalamuje rukami aj nohami nad nešťastnými imigrantmi a nenaplnenými „právami“ LGBTI dúhy; RTVS ju prezentuje ako „menšinu“. To je mediálna lož a mediálna manipulácia: Nie sú menšinou, nevykazujú definičné znaky menšiny! Dôvodom je ich nerovnorodosť. Heterogenita! Menšina je homogénna, rovnorodá.

Dajte si do vyhľadávača slovo memetika a vyčkajte, čo vám Google zo svojej zbierky ponúkne. No, aj vás z toho mrazí..?

Falošný „ľudsko-právny“ pojem „sexuálna menšina“ je infekčný mém. Patrí do rámca širokého pojmu Overtonovo okno. Do cieleného rámca adresnej mediálnej manipulácie. Cieľovou skupinou ste vy a ľudsko-právne prevažne negramotná verejnosť. Svojou vinou. Každý je slobodne zodpovedný za svoju gramotnosť. Aj vo veciach základných ľudských práv.

A na tejto mediálnej manipulácii sa vedome-nevedome (negramotne) aktívne podieľa aj RTVS. A nemá ju v tom kto zastaviť. Lebo ľudsko-právne sú negramotní aj politici a právnici. Ale aj niektorí ústavní právnici!

Zároveň je ale treba veľmi pozorne a dôsledne preskúmať RTVS, či je tak, ako jej ukladá zákon, ideologicky, politicky nestranná, neutrálna, pravdivá, objektívna a komplexná a apolitická, akou má byť a za akú sa falošne vydáva. Pozor, ak by takou bola, pre systém a metasystém matrixu by taká televízia bola nežiaduca a nepotrebná. Systém a metasystém matrixu západného Globálneho Prediktora a ním celý euroatlantický ideologický a politický svet západnej civilizácie a kultúry, v ktorom vládne jednotná ideológia a z nej vyplývajúce systémové politiky, potrebuje poslušnú a len akože „verejnoprávnu“ televíziu! Ak by takou RTVS nebola, je pre systém matrixu západného transatlantického Globálneho Prediktora nepoužiteľná a nežiadúca.

Kto vie čítať správy mediálneho mainstreamu, vie, o čom tu „točím“, pretože vie prečítať kontext a podprahový podtext napríklad aj zo správ, hodnotiacich situáciu nielen v Nemecku a Francúzsku, ale už aj vo Švédsku. To úžasné, akože socialistické, slniečkárske a vítačské už roky multi-kulti Švédsko je na kolenách! Beztak skoršia slabá zdravotnícka starostlivosť už pred imigračnou vlnou 2015 sa dnes ešte viac prepadla, pretože sa o ňu a so sociálnymi dávkami asi 35 eur na deň treba deliť aj s imigrantmi!

Farizejská a s režimom systému matrixu kolaborujúca RTVS ale zalamuje rukami aj nohami akurát len nad vzostupom pravicového antiimigračného a „antisystémového extrémizmu“.

Nie je vo „verejnoprávnej“ RTVS až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice? Nie sú to práve tie kontroverzné Večere s Havranom a „silné polo dementné zostavy“ a neviem, čo ešte pozerávam len námatkovo pre kontrolu, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou a liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom, vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava? Kedy už konečne aj polícii dôjde, že jednou z príčin pravicového extrémizmu je najmä neomarxistická nová „progresívna“ radikálna ľavica?

Od STV žiadam:

1. Skvalitnenie a rozšírenie spravodajstva, odideologizovanie a odpolitizovanie žurnalistiky a publicistiky. Nezatĺkať. Nemanipulovať. Neprajem si propagandu.

2. V časti spravodajstvo prestať informovať selektívne, podľa „čo sa nehodí, škrtnúť!“ Okamžite skončiť s cenzúrou! Je protiústavná! Chcem pravdu. Nemajte ma za hlupáka!

3. Skvalitnenie a posilnenie filmovej a náučnej dokumentaristiky.

4.Odobrať lacné, výpredajové filmové „sračky“, po ktorých už ani pes neštekne a pridať menšinovú hodnotnú kvalitu (porovnajte slovenskú s českou filmovou ponukou).

5. Pridať programy pre deti a mládež, posilniť umenie a kultúru. Chceme vidieť a počuť BHS, Bratislavské džezové dni a byť na festivaloch a prehliadkach umenia.

6. Športových prenosov je dosť, sú v bohatej ponuke aj iných „neverejnoprávnych“ televízií. Ich príjem umožňuje už aj DVBT. Nie sme odkázaní na STV. Ani v rómskych osadách.

7. Hospodárne využívať financie a vysielací čas dňa.

V RTVS si neprajem ani cítiť sírny zápach propagácie akejkoľvek ideológie, tá vo verejnoprávnej televízii ani v spoločnosti nemá čo hľadať, lebo ju a správne zakazuje Ústava SR! Žiadam kontrolu dodržiavania Čl.1 odsek 1.: „Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo!“

Dlhodobo sledujem nekorektné správanie Rady vo veci rovnoprávnosti, rovnakých práv a zastúpenia a rovnakého zaobchádzania vo veci hostí spravodajstva a publicistiky. Moje oprávnené podnety Rada RTVS zamietla. Lebo ako koncesionár nie som pre Radu RTVS partner. Už to neskúšam. Takzvaná „verejnoprávna“ je pre ľud, ktorý ju platí ako jej spoluvlastník, nedostupná. Neponúka ani fingovanú reláciu „Nad listami našich milých divákov“…

Rade RTVS sa treba pozrieť na príjmy a daňové priznania.

A chcem vedieť, prečo RTVS tak nenahraditeľne potrebuje práve pseudo filozofa a pseudo teológa Michala Havrana.

Občiansku neposlušnosť a rebéliu neodporúčam. Zástrčkový zákon platí, sú tam pokuty a exekúcie… Nájde sa niekto, aj po vašom prezdieľaní tohto článku, kto sa veci ujme? Tu je podané vysvetlenie:
https://www.facebook.com/groups/334767553719576/permalink/418170162045981/?comment_id=418193648710299&reply_comment_id=418260075370323&notif_id=1536581743441673&notif_t=group_comment

Odporúčam toto dostupné a legálne riešenie:
Podnet pre Ústavný súd, o preskúmanie zákona o koncesionárskych poplatkoch a jeho súladu s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR.

V možnosti je prevzatie veci občianskymi iniciatívami, ale stačí podnet jedného jediného občana, vo veci netreba ani petície ani podpisové hárky (nič spoločné s petičným právom, priamou demokraciou ani referendom).

Nič naviac, žiadne „cirkusy“, len normálne, vecne, laicky, jasne a zrozumiteľne, netreba pritom ani chamtivého a predraženého právnika, palmáre nech mu platia stíhaní zločinci, treba len podľa pokynov a predpísaných krokov vyplniť priložený elektronický formulár a uviesť predmet podania, a ním je:
Podnet na preskúmanie súladu „zástrčkového zákona“ (Zákon o koncesionárskych poplatkoch) s Ústavou SR:
https://www.ustavnysud.sk/podanie?formCategory=3&langId=sk&docSetId=3

Iba si treba riadne odsledovať potvrdenie o prijatí ústavnej sťažnosti, podnetu. Komunikácia s ústavným súdom prebieha riadnou poštovou alebo elektronickou cestou, mailom. Čo bude chcieť ústavný sudca spravodajca od oznamovateľa/ky chcieť, to si dodatočne vypýta prostredníctvom súdneho úradníka. Tu ale niet čo:
http://www.epi.sk/zz/2012-340

Zdroj: https://blog.hlavnespravy.sk/7589/je-zastrckovy-zakon-v-sulade-s-ustavou-sr/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Plebiscit myslite referendum? A naco? Necitali ste ustavu, na ktoru sa tak casto odvolavate? Pise sa tam: (72) Poslanci su volenymi zastupcami…. … a nie su viazani prikazmi. Bodka. Netreba riesit otazku ci je parlament povinny/nepovinny zaoberat sa/ prijat vysledky RF… Parlament su poslanci. A oni nemusia nic, pretoze nie su VIAZANI PRIKAZMI. Darmo im v referende nieco prikazeme. Kedy si vsetci uvedomite ze sme hrackami v rukach poslancov? Ze jedinu slobodu mame v tom, koho z nich tam zvolime (a koho si tam oni priberu). Kedy si uvedomite, ze tu nie je ziadna demokracia?

Pridaj komentár