Jeden deň s exorcistom

Tagged With: , , Add Comment

Otec Matúš Marcin je kňaz, nie však obyčajný. Jeho povolaním, či skôr poslaním je oslobodzovať ľudí od démonov a vykonávať exorcizmus. Ide o človeka veľmi inteligentného, sčítaného a paradoxne mladého na taký široký prehľad. Niet sa čo čudovať, že namiesto plánovaného rozhovoru sme s otcom Matúšom absolvovali aj praktický rituál. Svoje poznatky získal od exorcistov veľkého formátu priamo v Ríme na mnohých kurzoch, ktoré organizuje Medzinárodná asociácia exorcistov, a neskôr z vlastnej praxe. Časom sa stal aj spoluzakladateľom Česko-slovenskej sekcie Medzinárodnej asociácie exorcistov a jej vicekoordinátorom. Uplatnenie nachádza aj tam, kde medicína vyčerpala svoje možnosti a často ho privolajú k psychiatrickým pacientom.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Svoj životný príbeh a zaujímavé rozprávanie z praktizovania exorcizmu dokázal podať pútavo, s istou dávkou humoru a obohatiť ho o argumentačné fakty vychádzajúce z histórie i vlastného všestranne zameraného poznania.

Sadli sme si na lavičku pred malým chrámom v Klokočove neďaleko brehu Zemplínskej Šíravy. Pristúpil k nám kňaz odetý v čiernom rúchu, ktoré zdobila retiazka s krížom. V konkrétnosti sa vôbec nelíšil od predstáv o tom, ako taký exorcista vyzerá. Atmosféru miesta, kde démon opúšťa ľudské duše, dotvorilo i počasie. Mrak, ktorý ako na zavolanie zahalil nebesá nad chrámom, a kvapky dažďa nás zaviedli dnu, kde sme sa priamo pri oltári, kde otec Matúš bojuje s démonmi, vydali na niekoľkohodinovú cestu príbehom, z ktorého miestami behal mráz po chrbte.

V prvom rade si treba uvedomiť, že exorcizmus nie je nevyhnutne pre posadnutých. Prichádzajú za mnou ľudia, ktorých len sužujú vlastné hriechy, utrpenia, biela a čierna mágia. Nie sú to ľudia posadnutí, ale môžeme pri nich využiť aj diagnostický exorcizmus či iné modlitby oslobodenia a rozväzovania démonických či okultných pút,“ vymenúva úrovne možného súženia“. 

Autor: Veronika Faktorová

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis