Kampaň za eurofederáciu sa už začína

· Čas čítania: 3 min.

Všetko ide tak, ako bolo naplánované. Jedny voľby za druhými dopadajú tak ako treba, liberálno-progresívne sily obsadzujú svoje pozície a pomaly sa blíži čas, aby začali realizovať poslanie, ktorým boli poverené. Najskôr však médiá musia vytvoriť vhodnú atmosféru. Usaďte sa, predstavenie sa začína.

Skončila sa parlamentná schôdza, noví europoslanci sú už v Bruseli, minuli sa iné témy, začali sa prázdniny, a tak je tu konečne čas začať pracovať na fundamentálnej eurofederálnej agende. Podporný mediálny a zažívaco-vzdelávací aparát nás postupne začne pripravovať na to, že tuhá centralizovaná eurofederácia je vlastne nevyhnutnosťou a jediným rozumným riešením v záujme nás všetkých, v záujme prosperity, nekonečného rastu, zvyšovania HDP a … však viete.

Extrémistický Denník SME a jeho autor Peter Tkačenko sa s tým nebabre, ide na to zostra. Koniec koncov, je horúco, načo zbytočne míňať slová: jeho pondelňajší komentár je nezvyčajne lapidárny a stručný (nájdete ho TU). Jeho cesta k pointe skutočne nie je nijako extrémne kľukatá: „Keby sme mali vypichnúť, za čo je Európska únia najčastejšie kritizovaná, tak je to komplikovaný byrokratický a rozhodovací aparát,“ hovorí.

A hneď v nasledujúcich riadkoch vec aj elegantne vybaví: „Netreba však zúfať, rébus o získavaní legitimity lídrov za nás už vyriešili minulí myslitelia. Prišli na to, že najlepšie bude konať podľa toho, ako povie ľud, v tomto prípade európsky ľud. A to sa dá len v naozajstnom štáte či federácii, kde rozhoduje prostá väčšina. Každý poctivý kritik európskej strnulosti by tak mal byť buď zapálený eurofederalista, alebo poctivo povedať, že Úniu treba rozpustiť.“

Bingo. Presne o tomto bude celá eurofederálna kampaň v najbližších mesiacoch a rokoch. Napokon, bude to obdoba antibrexitovej kampane, ktorú sme mohli sledovať v uplynulých mesiacoch – nepôjde o nič iné, než o obyčajné sprosté a demagogické vydieranie: buď nám odovzdáte svoju suverenitu bezo zvyšku, alebo teda to celé nemá zmysel, rozpustíme to, zoberieme vám eurofondy, necháme vás napospas hyenám a šakalom.

Tkačenkovci sa nenamáhajú do svojich úvah zahrnúť pojmy národ a národný štát, tisíc a jednu alternatívu voľnejších konfederatívnych či aliančných zväzkov, ani princíp subsidiarity, ktorý je na papieri základom EÚ, ale ktorý je v praxi absolútne ignorovaný. Vo svojich totalitných víziách vôbec nepripúšťajú, že by Slováci, ktorí po tísícročí útlaku konečne majú vlastný štát, mohli chcieť aj niečo iné, než aby sa drvivá nadvláda a panstvo Západu nad Slovenskom v oblasti ekonomickej, mediálnej, ideologickej, legislatívnej, kultúrnej aj oficiálne potvrdilo a pritvrdilo.

Autor: Ivan Lehotský / HSP

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár