Keňský senátor Moses Wetangu’la odmieta testy vakcíny proti CoViD-19 v Afrike: „Nie sme pokusné králiky!“

· Čas čítania: 1 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Vedci a politici z niekoľkých európskych štátov navrhli, aby bola vakcína proti CoViD-19 skúšaná v Afrike. Argumentovali, že Afrika nemá kapacity na boj s týmto vírusom a preto je najlepším miestom na spustenie skúšok vakcín. Senátor Moses Wetangu’la však ostro nesúhlasil s európskymi politikmi. Podľa neho je Európa ohniskom CoViD-19, a preto by akákoľvek podoba liečby mala byť spustená v prvom rade práve tam. Senátor naliehal na afrických politikov, aby odmietli akýkoľvek pokus použiť Afričanov ako „pokusných králikov“.
Wetangu’lova námietka prišla sotva deň po tom, čo francúzski lekári naznačili, že Afrika je najlepším svetadielom pre použitie prvých vzoriek vakcíny, pretože je „neschopná boja s CoViD-19“.

Viac v angličtine tu: https://www.tuko.co.ke/349783-resist-senator-wetangula-calls-african-leaders-reject-covid-19-vaccine-test-continent.html

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár