Kiska: „Zo vzniku SR som bol smutný … Bol by som veľmi rád, keby sa na Slovensko sťahovalo viac imigrantov“

Je naozaj na zamyslenie, ako môže na čele Slovenska stáť človek, ktorý podľa vlastných slov “bol smutný” z rozdelenia Československa a teda zo vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Prezident SR Andrej Kiska v rozhovore pre portál idnes.cz  taktiež vyhlásil, že by bol veľmi rád, keby na Slovensko prichádzalo oveľa viac imigrantov, pretože to by znamenalo, že sa našej krajine dobre darí.

Prezident Andrej Kiska hneď v úvode rozhovoru poriadne prekvapil. Rozdelenie Československa totiž podľa jeho slov znášal veľmi zle. „Pre mňa osobne predstava, že sa Československo rozdelí, že zrazu vzniknú colnice, že budeme musieť stáť v radoch na hraniciach medzi Českom a Slovenskom, bola veľmi smutná,” vyhlásil slovenský prezident.

Kiska však neostal smutný nadlho. Je rád, že sme sa „opäť spojili”, tentoraz vo forme Európkej únie: “Nastala síce tá smutná časť, ale našťastie prišla potom aj tá dobrá, že sme skutočne zasa v jednom celku (v Európskej únii, pozn. red.). Síce aj s ďalšími krajinami, ale sme tam spoločne. Každá krajina tam došla svojou cestou, každý z našich štátov ukázal, že samostatne dokáže rásť a môže sa mu dobre dariť.”

V rozhovore sa Kiska dotkol aj témy migrácie. Podľa Kisku by sa na Slovensko malo sťahovať viac imigrantov: „Nejde o to, či to budú Česi, môžu to byť Nemci, Íri. Úžasný projekt Európskej únie nám práve toto umožňuje, tam, kde sa cítite dobre a šťastne, tam žijete. Viem si to nielen predstaviť, ale bol by som aj veľmi rád, keby sa do našej krajiny chcelo sťahovať viac ľudí. Pretože by to bol signál, že sa našej krajine dobre darí. Bohužiaľ, realita je taká, že ako vy v Česku, tak my na Slovensku máme dnes nedostatok pracovných síl.”

Prezident SR chce taktiež pomôcť aj imigrantom z krajín tretieho sveta: „Kvóty nie sú dobré riešenie. Som ale presvedčený, že každá vyspelá krajina, medzi ktoré počítam aj Slovensko, by mala nájsť spôsob, ako utečencom, ktorí utekajú pred vojnou, pred smrťou, pred násilím, pomôcť.”

Prezident Andrej Kiska tak opäť potvrdil niektoré názory ľudí, že je protislovensky naladený. V rozhovore pre portál idnes.cz priznal, že bol zo vzniku Slovenskej republiky smutný, a preto nie je vôbec prekvapivé, že vyznamenal „osobnosti”, respektíve liberálnych extrémistov ako Fedor Gál, či Sorosovho priateľa Martina Šimečku, ktorí sú známi tým, že broja proti Slovensku.

Autor: Samuel Gdovin

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/kiska-zo-vzniku-sr-som-bol-smutny-bol-som-velmi-rad-keby-sa-na-slovensko-stahovalo-viac-imigrantov/1261724

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

3 Responses

    • Nech si migratov prijímajú tie krajiny, ktoré ich v minulosti kolonizovali! Vycicali ich, okradli o zlato, diamanty, prírodné bohatstvo, pozabíjali ich obyvateľov…. Tak nech si z týchto štátov berú aj migrantov. To je jediné spravodlivé pravidlo na prerozdeľovanie migrantov!!! Nech im splatia, čo od nich nakradli!

  • Čo stále trepú,že máme málo pracovných síl. Máme predsa státisíce nezamestnaných. Desaťtisíce pracujú v zahraničí, lebo u nás sa štát nedokáže o nich postarať. Nestavia vlastné fabriky, ale podporuje cudzincov a zisky idú za hranice.

Leave a Reply