KISKOVE KIKSY

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Andrej Kiska (archív Na palete)
Video, ktoré sa objavilo predvčerom v podvečerných hodinách, opätovne rozvírilo vášne na Slovensku.
Hviezdou internetu sa za menej ako 24 hodín znova stal Andrej Kiska.
O praktikách, ktoré boli opísané vo videu toho veľa neviem. Spis o pozemkoch v Poprade však jeden muž videl a ten sa presne vyjadril, čo by mal Andrej Kiska urobiť. Možno, keby to spravil…
Ale vráťme sa k videu. Zarazilo ma na ňom viacero vecí.
Prvá: Zdalo sa byť umelé aj vám?
Ďalšia vec, ktorá mi vyrazila dych, bolo načasovanie statusu Andreja Kisku na jeho facebookovom profile. Jeho status sa totiž objavil skôr, než to video zverejnili viaceré mainstreamové médiá. Ale to je určite konšpirácia. Veď slovenské médiá predsa nikomu nenadŕžajú v politickej kampani a nikdy by nepodnikli kroky, ktoré by zvýhodnili niekoho už len tým, že ho varujú a dajú mu čas na rozmyslenie si svojich ďalších krokov a možnosť pripraviť si vyjadrenie.
Ak by bola pravda, čo sa vo videu opisuje, podotýkam: ak by to bola pravda, bolo by to absolútne neetické a nemorálne konanie niekoho, kto 5 rokov zastával najvyššiu ústavnú funkciu v štáte. Ale toto by som nepovažovala za najväčšie zlyhanie bývalého prezidenta SR. Veď dokonca aj Milan Reichel niekoľkokrát vo videu tvrdil, že Kiska sa nedopustil protiprávneho činu.
Z môjho pohľadu Andrej Kiska zlyhal už dávno. V tom týždni, keď považoval lyžovačku v Alpách za dôležitejšiu ako situáciu, ktorá nastala po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a celá republika bola hore nohami.
On lyžoval!
Vrátil sa na Slovensko v čase, keď v celom štáte prebiehali masívne protesty a väčšina z nás sa bála. Báli sme sa tí, ktorí sme mali priateľov a známych medzi demonštrantmi, ale aj medzi policajtami udržujúcimi poriadok. Stačilo málo a…
Fakt by ma zaujímalo, na čo vlastne čakal?
Štátnické gesto, ktorého nebol a ani nikdy nebude schopný, by vyzeralo tak, že sa celou váhou svojej osobnosti postaví medzi ulicu a štátne orgány. Zorganizuje rokovanie vlády a vyvodí politické dôsledky pre jednotlivých členov v nej a zrekonštruuje ju. Toto neurobil.
Čo však urobil, bolo dosiahnutie zrušenia ďalších protestov po celej republike. Keď sa pána Šeligu, vtedy ešte člena Za slušné Slovensko, spýtali, či sa s pánom prezidentom nejako a na niečom dohodol, keďže ďalšie protesty zrušil, ten tvrdil, že vôbec nijako a na ničom sa nedohodli. A dnes je ten istý pán Šeliga trojka na kandidátke Za ľudí. Aj toto je samozrejme náhoda.
Ďalšia náhoda je dvojka na kandidátke Za ľudí. Veronika Remišová. Dôvod, prečo jedna z najväčších bojovníčok proti korupcii prešla práve k Andrejovi Kiskovi, zostáva záhadou. Niektorí sa vyjadrujú veľmi nelichotivo o tom, prečo Matoviča opustila. Vraj ju presvedčil, že Slovenská republika nie je ešte pripravená na to, aby sa prezidentom stala žena. Po tom, čo voľby vyhrala Čaputová, Remišová opustila poslanecký klub OľaNo. Pri tejto príležitosti sa však chcem Igorovi Matovičovi poďakovať. Ak by totiž toto bola pravda a Veronike Remišovej stačilo vyjadrenie Igora Matoviča na to, aby nezabojovala o prezidentské kreslo, tak nám všetkým urobil nesmiernu službu. Človek, ktorého odradí od budúcej cesty jeho stranícky šéf, si prezidentské kreslo ani nezaslúži!
Čo však v tejto najnovšej kauze urobil „štátnik“ Kiskovho formátu? „Lebo Fico!“ Kiska podal trestné oznámenie. Na Fica?
Zostala som prekvapená. Lebo nech už si o Ficovi myslím čokoľvek, bola som presvedčená, že je lepší taktik. Myslela som si, že Fico by toto video nepoužil pred parlamentnými voľbami. Pred prezidentskými pred viac ako 5 rokmi možno áno, ale teraz? Pán Kiska to ale určite vidí lepšie ako ja.
Aby nedošlo k omylu: Andrej Kiska nie je schopný štátnického gesta. Z dôvodu, že to nevie. Keď som sedela za jedným stolom s opatrovateľkami v prezidentskom paláci, a tie ho požiadali o pomoc, odpoveď bola: „Ale my si nemôžeme pohnevať všetkých.“ Pričom tie ženy ho prosili len o to, aby konal v rámci svojich prezidentských právomocí a tak im pomohol. Nedočkali sa.
Autorka: Judita Laššáková

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • človeku sa dvíha žalúdok, keď túto špinu, odpad, ktorí sa pasuje za slušného vidí len na obrázku a nie ešte keď číta čo zase natropil…je to človek, ktorí je tak posadnutý mocou a peniazmi, že je to až do neba volajúce…neprajem nikomu nič zlé, ale tomuto človeku prajem, nech sa mu všetko vráti čo napáchal…fakt by dobre spravil, keby sa zbalil a rýchlo odišiel do jeho milovanej SŠA a na Slovensku sa nikdy neukázal…ešte ba mu to mali spočítať aj v Stredoafrickej republike za pašovanie zbraní a pokus o prevrat….hnoj

Pridaj komentár