Kňaz Štefan Mordel píše otvorený list predsedovi KDH Milanovi Majerskému

Pán predseda Majerský! To naozaj uvažujete, žeby ste sa mohli spriahnuť s touto stranou a uvaliť na náš národ tak veľké nebezpečenstvo?

“Napriek tomu, že ste vyštudovali katolícku teológiu, napriek tomu sa neviete rozhodnúť, ktorou cestou povediete Slovensko? pýta sa vo svojom liste šéfa KDH cirkevný sudca, duchovný otec doc. ThDr. ICLic. Štefan Mordel. Skrátený list prinášame 

Vážený pán predseda.

Dnes v raňajších správach som počul, že ste sa predbežne rozhodli ísť do opozície. Predpokladám, že Vám víťaz volieb pán Robert Fico ponúkol účasť vo vláde, ktorú ste zrejme odmietli. Ale veľmi rád by som sa mýlil, lebo do podrobnosti zákulisia nevidím.

Ale už samotná správa, že ste sa rozhodli ísť do opozície ma veľmi znepokojila, alebo tým ste sa zaradili do druhého, čiže opozičného tábora vedľa Progresívneho Slovenska, ktoré sa však veľmi snaží dostať sa na Slovensku k moci, hoci vďaka Bohu, nezískalo vo voľbách svoje vytúžené prvenstvo. Prvenstvo získala Slovenská sociálna demokracia, čomu sa zo srdca teším. Som však veľmi znepokojený vajataním vedenia KDH a vytvára dojem, že sa nevie zorientovať v súčasnom ideovom chaose a zmätku. Tento neomarxizmus je veľmi vážnym nebezpečenstvom nielen pre našu krajinu, ale aj pre celý svet. U nás novopečená strana PS vo voľbách dostala mimoriadne veľký počet hlasov. Ich agresívna predvolebná kampaň priniesla svoje otrávené ovocie. Slovensko je vo vážnom nebezpečenstve, ak sa ocitne v ich osídlach a moci, ktorú na seba prevezme.

Pán predseda Majerský! To naozaj uvažujete, žeby ste sa mohli spriahnuť s touto stranou a uvaliť na náš národ tak veľké nebezpečenstvo? Nečítali ste ich predvolebný program a nič neviete o Agende 2030, ktorý je programom svetových a zvlášť amerických globalistov na ovládanie sveta? Naozaj nič o tom neviete? Vo svojom životopise máte vo vzdelaní uvedené, že ste teológ; to znamená, že ste ukončili teologické štúdium. Napriek tomu, že ste vyštudovali katolícku teológiu, napriek tomu sa neviete rozhodnúť, ktorou cestou povediete Slovensko? To naozaj by sme sa mali vybrať na cestu s „progresívcami“, ktorí nás povedú ku „svetlým zajtrajškom“? Veď tento progresivizmus, ktorý je súčasťou neomarxistickej filozofie, je systém vyložene ateistický, ktorý popiera nielen existenciu Boha, ale aj prirodzeného poriadku. Myslím, že si pamätáte z prednášok, že tento prirodzený poriadok je vpísaný do sŕdc všetkých ľudí a prejavuje sa cez ľudské svedomie.

Keď ide o programy, ktoré ponúka SSD a PS, aké obrovské rozdiely; a Vy sa neviete rozhodnúť? ČO ponúka SSD? Čítajme, čo sa nachádza v ich programovom vyhlásení: Chcú sociálnu spravodlivosť pre všetkých ľudí, nielen pre bohatých, zasadzujú sa za mier na Ukrajine, sú proti imigrácii, pretože to ohrozuje našu krajinu, sú proti adoptovaniu deti homosexuálov, atď. Toto nie je dobré? Toto nechcú podporiť naši kresťanskí demokrati? Pre mňa je to nepochopiteľné! A z druhej strany, čo ponúkajú vo svojom programe Progresívci? Presný opak toho, čo chce presadzovať SSD. Čiže oni sú za ožobračovanie chudobných (viď bezmedzné zdražovanie), oni budú podporovať Agendu 30, budú za všetko to, čo Biblia považuje za vážne prečiny voči Bohu i človeku. Za toto by ste sa vy kresťanskí demokrati postavili a podporili, keď pôjdete s nimi do vlády? Absolútne nepochopiteľné!

Veľa ľudí, predovšetkým jednoduchých kresťanov, ktorí sú odkázaní iba na masmédia nášho hlavného prúdu, sa rozhodli pre kresťanskú stranu. Ale ja sa pýtam, či je ešte naozaj kresťanská, keď sa nevie zorientovať v tejto nesmiernej vážnej dobe a poškuľuje po spolupráci s tými najagresívnejšími ateistami, ktorých jedinou túžbou je obrátiť svet naruby. Viem, že máte aj vnútornú opozíciu. František Mikloško je nešťastnou persónou o ktorom pochybujem, či má ešte niečo s kresťanstvom spoločné. Mám dojem, že šiel do KDH len preto, aby ho navigoval k liberálnym progresívcom. Vy ste však predseda! Máte svoje právomoci!

Z celého srdca vás prosím, aby ste sa nedali zmanipulovať. Postavte sa za hodnoty prirodzeného zákona a ako kresťan aj za kresťanské hodnoty. Ste teraz jazýčkom na váhe; máte možnosť prispieť k stabilite v našom štáte, aby sa stal bezpečným miestom pre rozvíjanie a budovanie nášho spoločenského i duchovného života.

Na záver ešte aj slovko ku predsedovi SSD, pánu Ficovi. V poslednej dobe sa stal predmetom neustáleho osočovania a potupovania. Obstál v tomto zápase. Obviňovali ho, chceli za každú cenu odstrániť, ale nepodarilo sa im to. Napokon vyhral voľby a môže zložiť vládu. Ale nestačí na to sám. Potrebuje spoluprácu ďalších strán. Zdá sa mi, že ste to odmietli. Ale pevne dúfam, že budete statočný a že Vás nezvedie nijaký dar a nezlomí nijaká krivda a rozhodnete sa tak, aby to bolo na osoh našej spoločnosti i nášho národa. Ak sa pridáte ku hlasu pána Fica a budete hovoriť, že ste na Ukrajine za mier a nie za vojnu, že ste proti adopcii deti homo-párov, už budete mať množstvo kritikov a za mnohé iné veci, ktoré sa nebudú páčiť pokrokárom.

Sám sebe si kladiem otázky, prečo sa pán kardinál Korec pred pár rokmi, keď mala byť voľba prezidenta, jednoznačne postavil za Roberta Fica a odporúčal ľuďom ho voliť? Videl na tomto človeku kvality, ktoré sme my vtedy ešte nevybadali? Zo svojho pohľadu vnímam, že v posledných rokoch, keď sa sám ocitol v spoločenskej nepriazni, predsa sa nebál, poukazoval na nespravodlivosti pri nútenom očkovaní a zatváraní ľudí do izolácie atď.

Čiže osobne som presvedčený, že pán JUDr. Róbert Fico je zrelá osobnosť, aby mohol zostaviť vládu a viesť náš ľud. A Vy, pán Majerský, napriek tomu, radšej pôjdete do záprahu so Šimečkom, človekom nezrelým a pomýleným, ako so skúseným a vetrom ošľahaným politikom? Ak sa rozhodnete ísť so Šimečkom, potom napľujete do tváre kresťanom na Slovensku, ale zvlášť tým, ktorí Vám dali vo voľbách svoj hlas. Nemusím ani zdôrazňovať, že mnohí aj z mojej rodiny volili KDH. Preto dúfam, že ich nesklamete.

S úctou Štefan Mordel, kňaz na dôchodku.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) ThDR. Štefan Mordel: Otvorený list predsedovi KDH Majerskému, Gloria.tv, 4.10.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply