Kniha autorskej poézie SLAVJAN

· Čas čítania: 1 min.
Zdroj foto: startlab, Popis: literatúra, slovanstvo

Spojme ruky, spojme srdcia, veď v jednote je naša sila.

Nech každá báseň zvolávacia by naše duše zjednotila!

Takto znie odkaz autora, básnika Radovana Masára, z pilotnej básne Slovanská – Zvolávacia. Zbierka SLAVJAN prichádza do doby, ktorá nás čím ďalej, tým viac izoluje, či už fyzicky alebo mentálne. Básnikova výzva na vzájomnú podporu, súdržnosť a pochopenie, je viac ako aktuálna. Projekt SLAVJAN je výnimočný nielen svojou skladbou, ale aj odkazom, ktorý vysiela slovanskému svetu.

Ako tvrdí autor, do podoby slova zhrnul všetko podstatné, čo cítil v súvislosti s pojmami „Ja – môj – rodný – domov – národný – rodina – Slovan – hodnoty – život – stvorenie – pravda…“ „Určite nejde o žiadnu slovanskú ezoteriku a mytológiu, ktorá účelovo pracuje len s naivnou a idealistickou predstavou o našich predkoch. Ale od pochopenia a prijatia je len malý krôčik k náprave, nastúpeniu správnej cesty.

Realizácia projektu je plánovaná  začiatkom mesiaca december 2020 a vzniká s podporou ľudí.  Pokiaľ sa podarí  vyzbierať cieľovú sumu 3 333,- euro, budú tieto financie použité na plnofarebnú tlač a spracovanie knihy v pevnej väzbe.

Viac o pripravovanej knihe nájdete na nasledovnom odkaze: https://www.startlab.sk/projekty/1148-panslav/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár