Kontra petícia na podporu Laššákovej

Tagged With: , , , , Add Comment

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vyvolala vlnu kritiky zo strany slniečkárov po tom, ako zrušila štátne financovanie niektorých aktivít, súvisiacich s propagáciou LGBTI ideológie (vrátane Dúhových pochodov). Písali sme o tom tu: https://zemavek.sk/slusni-pozaduju-odvolanie-lassakovej-lebo-zastavila-statne-financovanie-duhovych-pochodov/

Liberálni aktivisti spustili petíciu za jej odvolanie. Ako reakcia vznikla občianska petícia, ktorá naopak, vyjadruje Laššákovej a jej rozhodnutiu podporu. Text petície hovorí:
Svojim podpisom vyjadrujem podporu ministerky kultúry Ľ. Laššákovej. Súhlasím s jej rozhodnutím nepodpísať dotácie na kultúrne podujatia organizované komunitou LGBTI.
Výzvu podanú ministerstvom na podávanie žiadosti o dotácie pre znevýhodnené skupiny vnímam ako výzvu zameranú na ľudí, ktorí trpia pohybovým alebo mentálnym hendikepom, ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, a to hlavne deti a mládež, deti vyrastajúce v málo podnetnom prostredí, starších ľudí, ktorí nenachádzajú pomoc v rodine a skupiny zneužívaných a týraných žien a detí.
Za cieľ dotácií poskytovaných pre podporu znevýhodnených skupín pokladám pomoc týmto skupinám pri začlenení sa do spoločnosti a sebaprijatí.
Rozširovanie ideológií LGBTI nepokladám za oblasť znevýhodnených skupín.“

Petíciu v čase písania tohto textu podpísalo takmer 3000 ľudí a podpísať ju môžete aj vy na: https://www.peticie.com/peticia_na_podporu_ministerky__laakovej?a=2

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis