Ku kritike Traubnera sa pridávajú aj lekári: porušil Hipokratovu prísahu

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Wikipedia
Po tom, ako sa na svetlo dostali informácie ohľadne vyšetrení Pavla Traubnera, začali sa ozývať niektorí aktivisti a verejne známe osoby, ktoré pred tým vehementne pretláčali agendu KAŽDÁ PIATA ŽENA JE TÝRANÁ a mnohé ďalšie. Ak je však zo sexuálneho obťažovania obvinený niekto z tábora „nedotknuteľných“, tí istí aktivisti sa stavajú proti samotnej obeti a Traubnerove spôsoby vyšetrovania obhajujú. Tomu sa v lekárskej terminológii vraví schizofrénia alebo kognitívna disonancia. Ako by obhajovali lekára, ktorý by pri každom vyšetrení nazeral do nohavičiek ich príbuzných a pýtal sa popritom na ich sexuálny život? Považovali by to takíto umelci a aktivisti naozaj za súčasť odborného vyšetrenia? Spoločnosť dnes namiesto obete takýchto praktík mladú ženu lynčuje – a tak sa nedivme, že sa v budúcnosti bude báť povedať pravdu každý, kto sa podvolí praktikám lekárov – „absolventov holokaustu“, ako o sebe prehlásil Pavel Traubner na mítingu v Banskej Bystrici.
Na stranu zneužívanej mladej ženy sa však stavajú kapacity z oblasti medicíny, ktoré sa nám ozvali do redakcie. Vyzývajú, že ak sa iné pacientky Pavla Traubnera stretli s podobným typom sexuálneho zneužívania, nech nemlčia. Títo lekári oznamujú, že ich je viac ako tento medializovaný prípad.
Lekári uvádzajú, že Traubnerove počínanie počas vyšetrení odporuje nielen medicínskej etike, ale aj Hipokratovej prísahe: „… Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami či s mužmi, či so slobodnými či otrokmi…  Ak budem túto prísahu dodržiavať a poriadne spĺňať, nech sa mi dožičí žiť navždy šťastne, nech sa dožijem úcty všetkých ľudí a nech sa radujem z plodov svojho umenia. Ak ju však poruším či poškvrním, nech sa mi stane pravý opak.“
Pavel Traubner podľa výpovede jeho 18-ročnej epileptickej pacientky ju sexuálne zneužíval tým, že jej pri každom neurologickom vyšetrení nazeral do nohavičiek a kládol jej otázky ohľadne jej sexuálneho života.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár