Kvôli svojej hlúpej hre môže Česko pomaly zrušiť ambasádu v Moskve

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Tlačová služba MZVR

Česko pokračuje vo svojej fraške s výbuchom v muničnom sklade a s „účasťou ruských špiónov na ňom“. Vládni predstavitelia sa úplne odtrhli z reťaze, stratili pôdu pod nohami a vyhrážajú sa Rusku novými sankciami. Ani si neuvedomujú, že Moskva vždy odpovie na ich nepriateľské konanie a potom sa zasa budú čudovať, prečo Rusko odpovedalo a dokonca o niečo tvrdšie, ako sa v Prahe očakávalo. Sú ozaj ako deti.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová potvrdila, že Rusko nemá nič spoločného s výbuchmi v Česku, odsúdila otvorenú lož a nepriateľské konanie Prahy a podotkla, že Moskva vždy recipročne odpovie na útoky. Podčiarkla, že česká vláda vymyslela „zahraničnú vojnu proti Rusku“, aby odpútala pozornosť domácej verejnosti od veľmi ťažkej situácie doma a od neúspešných opatrení českej vlády.

Podčiarkla, že svoje obvinenia podľa príkladu britských a amerických kolegov česká rozviedka „ukuchtila“ narýchlo, amatérsky, hrubo a s chybami. Varovala, že odpoveď Moskvy na nové nepriateľské kroky bude rovnako tvrdá, ako na vyhostenie diplomatov. Upozornila, že mimoriadne neprofesionálne a nepriateľské konanie Prahy môže úplne zničiť rusko-české vzťahy. Poukázala na to, že Praha sa dostala do absurdnej situácie, pretože jej klamstvo nebude ťažké odhaliť a Česko nemá žiadne dôkazy o „útokoch ruských špiónov“.

Priamo poukázala na to, že Washington používa Prahu ako pajáca na špagáte a českí politici slepo konajú na rozkaz Oválnej pracovne, ktorá chce v súčasnosti diktovať podmienky a rozkazovať všetkým členským krajinám Európskej únie. Mária Zachrovová podčiarkla, že na rozdiel od českej vlády mnohí obyvatelia Česka si jasne uvedomujú, kde je pravda, ako aj to, že česká vláda totálne klame a koná na objednávku Bieleho domu.

Prizvukovala, že Praha sa nevyznamenala originalitou a vyhlásila, že výbuch v českom muničnom sklade zapríčinila tá istá dvojica „ruských špiónov“, ktorá „otrávila“ Skripaľovcov na britských ostrovoch. „Podľa všetkého, je to obľúbené eso. Praha používa rôzne mýty a fejky a to za účelom, aby odlákala pozornosť domáceho obyvateľstva od ťažkých vnútorných problémov,“ podčiarkla Mária Zacharovová v rozhovore pre ruskú televíznu stanicu Rusko-1.

A „rozbehnuté“ Česko pokračuje v útokoch, zabúdajúc však na to, že toto nie je hokej a amatérske a nepriateľské konanie členov českej vlády môže spôsobiť veľké problémy pre celú krajinu a jej obyvateľstvo. Podpredseda vlády, minister priemyslu a obchodu a minister dopravy Karel Havliček pohrozil, že odvetné kroky Ruska na české útoky budú mať následky: Praha zbaví ruskú spoločnosť Rosatom možnosti zúčastniť sa na tendri – v hre o výstavbu energetického bloku českej elektrárne. A hneď je jasné, kde je pes zakopaný a v čom je príčina zúfalej nenávisti a špinavých útokov českých politikov: mnohí sa aj takýmito pochybnými a nebezpečnými metódami snažia zbaviť silného zahraničného konkurenta.

Prirodzene sa budú vytvárať ešte väčšie prekážky v Česku a niektorí „kompetentní“ sa vynasnažia, aby sa ruská vakcína Sputnik nedostala do krajiny. Istí vysoko postavení politici sú totiž zapletení do dodávok zahraničných vakcín do Česka. A teraz využijú príležitosť, aby sa zbavili silného ruského konkurenta a aby si zarobili svojich 30 strieborných.

Veľmi nechutná, nepríjemná situácia má aj komické prvky. Český vicepremiér Jan Hamáček priznal, že vyhostením 20 diplomatov bude česká ambasáda v Rusku paralyzovaná. Musí podľa neho skončiť ekonomický aj politický úsek, zachovaný bude len konzulárny úsek. Uviedol však, že Praha odpovie na kroky Moskvy a pohrozil, že on už pripravil ďalšie reštrikčné opatrenia. Zabudol síce na to, že to bola práve Praha, ktorá ako prvá napadla s nezmyselnými a neodôvodnenými obvineniami Moskvu a tá sa len bránila a odpovedala na nepriateľské konanie Prahy.

Nuž, môže to byť veľmi nezvyčajné! Na českej ambasáde v Moskve zostalo už iba 5 pracovníkov. Ak Praha urobí ďalší menší škandál a vyhostí ešte zopár Rusov, Moskva prirodzene recipročne odpovie a vyhostí už aj tých posledných „päť statočných“ – zamestnancov českej ambasády v Moskve. A potom si českí bratia môžu pokojne zamknúť prázdnu budovu a české veľvyslanectvo v Moskve zrušiť.

A práve do tohto absurdného konania to tlačí česká vláda, ktorá ozaj stratila hlavu a triezvy úsudok. Českí politici môžu prirodzene slúžiť Oválnej pracovni ak si to želajú, ale nemali by kvôli tomu hrať špinavé hry, osočovať iných, útočiť na nevinných a v konečnom dôsledku robiť problémy aj vlastnému obyvateľstvu. Veľmi, veľmi zlú politiku robí česká vláda. Hrá sa s ohňom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) „Очередная карикатура“: МИД РФ прокомментировал шаги Чехии, Vesti-24, 19.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár