Lekár upozorňuje na chybu: Slovensko sa stalo krajinou rúšok

· Čas čítania: 3 min.
Aj v médiách hlavného prúdu sa dnes nájde racionálny pohľad. Takým je článok od lekára Petra Kaščáka v denníku N – Marec, poberaj sa, rúško, alebo kam nechodí slnko, chodí lekár. Kaščák hovorí, že veľa vecí môže síce zdanlivo pôsobiť dobre, ale ich zveličením sa všetko viac skomplikuje.  „Aj dobre mienené opatrenia môžu byť škodlivé, platí to aj o nariadení nosiť rúško vždy a všade. Treba si priznať omyl a opatrenie zmeniť,“ napísal s tým, že verí v úprimnosť snáh všetkých kompetentných, ktorí chcú pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu, ale dvíha varovný prst. Kaščák rozumie tomu, že sa niekto pomýli, ale očakáva, že po ňom príde uznanie omylu a náprava. „Ani v čase epidémie by sa nemali prijať opatrenia, ktoré môžu zdravotný stav, naopak, zhoršiť. Takým nariadením je jednoznačne povinnosť nosiť vždy a všade rúško. Slovensko sa stalo krajinou rúšok,“ zdôraznil.
Už sa v médiách čo-to napísalo aj o tom, ako ich dlhodobé nosenie môže človeku viac ublížiť ako pomôcť, keďže väčšina ľudí ich hygienicky neošetruje. A ich nosenie vonku v prírode je už jednoznačne kontraproduktívne, pretože práve vonku by sme mali tvár vystavovať slnku a čerstvému vzduchu.
Kaščák pripomína, že k takej posadnutosti rúškami ako na Slovensku pristúpili len naši západní susedia, okrem nás a Čechov už nikto. Lekár upozorňuje, že ide o falošné opatrenie. „Žiadna iná krajina na svete neprepadla tomuto falošnému pocitu bezpečia,“ uzavrel s tým, že ani žiadni iní politici rúška tak ostentatívne a urputne nenosia. Dôležité je myslieť aj na staré osvedčené rady starých materí. A naozaj platí, že kam nechodí slnko, chodí lekár.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár