Lekcia práva od JUDr. Krajníkovej ohľadom testovania

Foto: Shutterstock

JUDr. Adriana Krajníková upozorňuje na to, že mnohí občania SR dostávajú formou sms-ky z Národného centra zdravotníckych informácií oznámenie k testovaniu: “0940 682 016 NCZI: Dobrý deň. Vaša požiadavka o vyšetrenie na COVID-19 bola zaregistrovaná. O jej spracovaní Vás budeme informovať.” Pritom oni žiadnu požiadavku nezadali. Ide zjavne o falošné “objednávky” prichádzajúce z úradov verejného zdravotníctva. Na telefónne číslo sa nedá spätne dovolať. Následne hrozia občanom, za odmietnutie objednávky testovania, sankcie v podobe karantény, výpovede z práce, nevpustenia detí do školy. Doktorka Krajníková dostáva početné otázky od svojich klientov: “Veľa z vás mi píše a dotazuje sa: Matovič nás chce dať testovať, inak bude karanténa, pokuty v práci a podobné “sankcie”, čo máme robiť? Toto šialenstvo má svoju “scénu”, kde vám niekto zavolá, alebo vám príde sms-ka, že VY STE SI OBJEDNALI TESTOVANIE, a máte sa tak podrobiť odberu svojho biologického materiálu. De facto žiadna povinnosť, ale podvod, ako vás vylákať na odber už zakúpeným “produktom” štátom, o ktoré testovanie ste vy ale nežiadali.Táto vaša “objednávka” sa vám podsúva ako “povinnosť”, ktorej odopretie je “sankcionované” karanténou, odopretím vstupu do práce, do školy, výpoveďou. Podvod ako s hrncami, ktoré ste si síce nikdy neobjednali, ale ste dostali výzvu o zaplatenie pod vyhrážkou sankcie úrokov z omeškania! Toto je dnes Slovensko pod vedením okultného zboru Matoviča a “odborným” dohľadom p. Čaputovej. Skutočne som “pyšná” na kolegyňu, o pánovi je škoda strácať už čas!”

Upozorňuje svojich klientov, že ak by to teda bola povinnosť, muselo by existovať písomné NARIADENIE, s poukazom na zákonné ustanovenie. Nič tu však nie je, iba podvod na “OBJEDNÁVKY”, ako niekoho vylákať na odber biologického materiálu a na takých odberoch sa už točí “obchod” zakúpených produktov. Tak, ale chod právneho štátu nefunguje. (čl. 1 ods. 1, 2, 3 Ústavy SR). “Nazvem to psychologická operácia Covid-19. Marketing na predaj tovaru. Tovarom ste vy. Už som na inom mieste povedala, – všímajte si prosím zmluvy, ktoré za VÁS a VAŠE peniaze, a na VAŠU škodu (aj na zdraví), uzatvára štát. A teraz právne: Nie je žiadny právny akt na povinné testovanie, inak by tu nebola “VAŠA OBJEDNÁVKA”. Právne neexistujú žiadne “sankcie” za odmietnutie OBJEDNANÉHO testovania, ani karanténa, ani porušenie pracovnej disciplíny, ani výpoveď zo zamestnania, a už vôbec nie nevpustenie detí do školy, či škôlky. Alebo sa ďalej posunieme kam, a akú hru prijmete ? Vinníkom uložíme žltú “Dávidovu hviezdu” ? A ostatní budeme na verejnosti mlčky chodiť v rúšku, ktoré si “za rohom” zhodíme a lekárov budeme uplácať, aby nám nevpichli vakcínu a iba ju zaznačili do karty ? Lebo toto pokrytectvo, na túto Covid hru sa prijalo včera rúškami a dnes “len” pokračuje OBJEDNANÝMI testami. A čo bude zajtra?” pýta sa.

“MEDIÁLNY OŠIAĽ okolo je nedovolené zastrašovanie a vyhrážanie sa štátnymi “autoritami” cez “televíziu”, má svoj trestný rozmer. To, že Matovič, alebo ktokoľvek z jeho “okolia” povie čokoľvek v “televízii” (psychologická operácia), to nie je zákonom uložená povinnosť! o, že sa vyhráža obmedzením zdravotnej starostlivosti, alebo jej znížením oproti doterajšej, to je TRESTNÝ ČIN VYHRÁŽOK !!! A za krízovej situácie… Ani platenie dane sa “neukladá” vyhlásením ministra financií v “televízii”, alebo telefonátom pani z daňového úradu, ale doručením platobného výmeru, s poukazom na tam označené zákonné ustanovenia vyrubenia dane. Ale ak ešte viac rozohráme “hru na rúška”, aj výrub dane cez “rozhlas” príde. Navyše “povinnosť” niečo vykonať so svojim telom bez opory v zákone je už smer → genocída! Plošné “testovanie”, kedy “niekto” zakúpil testovacie “produkty” na “desaťročia” dopredu, NEEXISTUJE. Čl. 2, ods. 2, 3 Ústavy SR. POVINNOSTI SA UKLADAJÚ IBA NA ZÁKLADE ZÁKONA. Zatiaľ také povinnosti nie sú. A silne pochybujem, že NIEČO také, PRÁVNE relevantné aj bude. Už teraz dávam stručne do povedomia, že pri odbere biologického materiálu ide o lekársky výkon, podmienený vašim INFORMOVANÝM SÚHLASOM. Môžete ho aj ODOPRIEŤ a výkon sa nekoná. Bodka!” zdôrazňuje.

Nakoniec radí, že možno odmietať všetky výzvy a ukladané podmienky, ktoré niekto vyžaduje bez právneho podkladu. Ak bude občanovi uložená pokuta, sankcia, pracovné napomenutie alebo nevpustenie detí do školy, je potrebné jej poslať písomné podklady. Je ochotná pomôcť pri riešení vzniknutej situácie právnou cestou riešiť s klientom náhradu škody voči tomu, kto škodu spôsobil. Apeluje, aby sa ľudia správali PRÁVNE ZODPOVEDNE. A ku každej ukladanej “požiadavke”, povinnosti a sankcii, si žiadali “papier”. “Či vás chcú testovať alebo vás nepustia do práce, či čokoľvek… Žiadajte si “PAPIER”. Ak môžte, situáciu o odopretí podkladu k ukladaniu povinnosti, alebo odopieraniu práv si nahrajte, natočte. A tieto podklady mi potom s opisom skutkovej situácie zašlite na e-mail. Ak sa skutočne chcete vyhnúť neetickým praktikám svojich alebo bohužiaľ ani nie vami “volených zástupcov”, najprv musíte zložiť rúška. Nie je možné klásť otázky, ako DNES odmietnuť testovanie (alebo zajtra vakcínu a pozajtra 3 migrantov do každej rodiny), ak ste VČERA prijali rúška (hoc len na nákup, lebo musím kúpiť rožky…), ktorý “NÁCVIK” už vyšiel. Ale ľuďom našťastie došlo… A ja to vidím v zahltenej e-mailovej schránke a telefóne, …vďaka vám všetkým. Ak nechcete dnes testy, zajtra vakcíny, a pozajtra domov maloletých migrantov na základe nulitného rozhodnutia úradu práce, musíte sa vrátiť na začiatok a zložiť rúška. Lebo sú to etické a právne nezmysly. Čl. 3, 15 ods. 2 Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd zakazuje mučenie,” kladie svojim klientom na srdce.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Dr. Adriana Krajníková, facebook, 21.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply