Lukašenko: Neverím, že nová generácia chce, aby jej určili budúcnosť zahraniční politici

Foto: kxan360news.com

Zvrchovanosť nie je o udržiavacom „štandarde“, povedal bieloruský prezident Aleksander Lukašenko, keď sa stretol na konci januára s bieloruskými študentmi. „Suverenita nie je len o zachovaní (ochrane) štátu, ale aj o národných ambíciách. Toto je otázka vášho občianskeho stavu. Nikdy neuverím, že sme vychovali generáciu nezávislých Bielorusov, ktorí snívajú o tom, že im budúcnosť určia zahraniční politici“, poznamenal prezident.

Hlava štátu sa študentov spýtala, či chápu, aké obrovské úsilie stojí politická nezávislosť. „Poznáte množstvo krajín na svete, ktoré sú rovnako malé a bohaté na zdroje ako naša a ktoré sa dokázali presadiť na medzinárodnej scéne ako sebestačné a silné štáty? Inými slovami: neklesli sme na kolená, nikomu sme nepodľahli, a preto na nás vyvíjajú taký veľký tlak. To isté robia s Ruskom“, uviedol.

Lukašenko pripustil, že je zvedavý na to, akú úlohu chcú mladí ľudia hrať pri posilňovaní krajiny a či už chápu ako veľmi ich krajina potrebuje a aké dôležité sú ich úspechy pre zachovanie štátnosti. „Pevne verím, že táto zem bude patriť vám a nikomu inému, že nech budete kdekoľvek, poviete: Som Bielorus! A skutočnosť, že ste ma na tento rozhovor pozvali, len posilňuje moju vieru“, dodal bieloruský líder.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Lukashenko: Sovereignty is not only about preserving the state, it is also about national ambitions; Belarusian Telegraph Agency, 29.1.2021

(2) What it takes to be independent: Lukashenko stresses sovereignty as national ambition; TASS, 29.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply