M. Tódová konšpirovala o Harabinovi

Sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin nám posunul svoju nedávnu e-mailovú komunikáciu s redaktorkou Denníka N Monikou Tódovou. Tá mu poslala e-mail nsledujúceho znenia:

Dobrý deň pán Harabin, v roku 2016 ste sa ako rozhodca zúčastnili futbalového zápasu, ktorý organizoval pán majiteľ serveru Netky.sk Vince a bol tam aj pán Bende, viceprimátor Sládkovičova.
http://www.netky.sk/clanok/foto-nas-tim-netky-sk-si-zmeral-svoje-sily-proti-osobnostiam-z-ceskoslovenskeho-leva
Obaja títo páni boli tento týždeň zadržaní v rámci rozsiahlej akcie, ktorá súvisela s podvodmi na DPH. Rada by som sa Vás opýtala, kto Vás na tento turnaj pozval a či daných pánov poznáte.
Takisto sa chcem spýtať, či ako sudca zvažujete účasť na takýchto akciách.
V prípade, že by ste rozhodovali v tejto kauze (ešte je vyšetrovanie len na začiatku), budete namietať svoju zaujatosť?
Ďakujem, budem rada, ak mi odpíšete.
S pozdravom
Monika Tódová, Denník N

Tódová tu podsúva myšlienku, že Harabin by mal mať niečo spoločné s činmi osôb, s ktorými sa stretol v rámci priateľského futbalového zápasu. Asi by si mal overovať totožnosť a pozadie každej osoby, ktorá má prísť na tú istú akciu ako on. Podľa tej istej logiky by mal byť napríklad prepojený s každým človekom, ktorý sedel v hľadisku divadla na rovnakom predstavení.

Na tieto absurdné a manipulatívne otázky Š. Harabin reagoval nasledovne:

Dobrý deň pani Tódová,
je pravda, že som sa spomínaného zápasu zúčastnil a môžem Vás ubezpečiť, že ako už starý futbalista a rozhodca som pískal rovnako férovo a nekompromisne ako keď rozhodujem kauzy v súdnej sieni. To je to, čo mňa zaujíma.
Každý mesiac som pozývaný na desiatky podujatí, kde stretávam doslova tisíce ľudí. A nie je možné, aby som si od každého z nich pýtal občiansky preukaz a odpis z registra trestov. Uisťujem Vás, že aj do budúcna prídem na každú zmysluplnú akciu, kam ma moji priaznivci  a fanúšikovia pozvú.
Na podujatie ma pozvali páni Oklamčák a legendy slovenského futbalu Dobiáš, Pivarník, Vencel a Vengloš a Vaším pánom som okrem férového rozhodovania benefičného zápasu nevenoval žiadnu zvláštnu pozornosť. Osobne sa nepoznáme, preto otázka o námietke je iracionálna.
Zaráža ma však jedna vec; z Vašej otázky srší snaha vykresliť ma ako sudcu, ktorý chodí hrávať futbal so zločincami, čiže má vlastne styky s podsvetím. Nebolo by to prvýkrát.
Roky trvalo, kým som očistil svoje meno v súvislosti s nikdy nezverejnenou nahrávkou môjho údajného rozhovoru s narkobarónom Sadikim, ktorú zinscenoval Daniel Lipšic a jeho novinárske stádo v spolupráci s Róbertom Kaliňákom, keď videli, že sa nebudem podieľať na ich nezákonnostiach. Toľko k mojej odpovedi.
Vážená pani redaktorka, iste sa nenahneváte, ak túto pracovnú konverzáciu prepošlem aj iným médiám, ktoré Vy v Denníku N nenazvete inak ako konšpiračné. Naopak, ja ich považujem na rozdiel od Vášho média za objektívne – pretože informujú nestranne a v plnom znení, bez politickej objednávky. Čo sa bohužiaľ napr. o Denníku N povedať nedá. A zároveň i generálnemu prokurátorovi ako strážcovi zákonnosti pred trestným činom ohovárania.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply