Mária Zacharovová odhalila klamstvá západných médií

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Facebook Mária Zacharovová

„Objektivita, pravdivosť, nestrannosť a nezávislosť“ niektorých médií je dávno známa. Slniečkarskou, liberálno-genderovou, protislovanskou a rusofóbskou chorobou sú nakazené aj mnohé významné média takzvaného „západného sveta“. Dennodenne nás o tom presviedčajú články väčšiny novín, televízia a agentúry. Pred rokmi sa aspoň trochu skrývali za záves „objektívnosti a nezávislosti“. Dnes? Svoje zámery, snahu prekrúcať fakty a falšovať dôkazy prezentujú otvorene a bez okolkov.

Poukázala na to aj hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová, ktorú jemne povedané, uviedla do rozpakov informácia zverejnená v svetoznámom americkom denníku The New York Times. Svojim obsahom to bola celkom bežná pracovná informácia. V skratke….v Rusku končí svoju činnosť vyslaný redaktor tohto denníka a redakcia hľadá nového človeka. Novinára, ktorý pôjde do Moskvy a bude pokračovať v práci ruského spravodajcu pre americký denník.

Mária Zacharová však uviedla, že doslova žasla z toho, čo sa následne dozvedela z pracovného inzerátu denníka. Z krátkej informácie vyplýva, že sa pre denník hľadá novinár, ktorý bude vyslaný do najhoršej krajiny na svete, v ktorej je všetko zlé a novinárovi tam bude určite hroziť smrteľné nebezpečenstvo. No, kto by dobrovoľne vycestoval do Ruska a ešte aj na dlhšie obdobie?

Pozrime sa, ako denník popisuje krajinu, kam chce poslať novinára na „služobku“:

– Putinove Rusko posiela bojové jednotky vyzbrojené nervovo-paralytickými látkami proti svojim nepriateľom. Posledným z nich bol zatiaľ líder opozície, Alexej Navaľnyj

– Ruskí kybernetickí agenti rozsievajú chaos a rozpory na Západe, aby zneuctili a znevážili jeho demokratické systémy, propagujú vlastnú falošnú verziu demokracie

– Rusko využíva súkromných vojenských dodávateľov na celom svete, aby mohlo tajne rozširovať svoj vplyv

– Ruské nemocnice sa rýchlo zapĺňajú pacientami s koronavírusovou infekciou a ruský prezident sa ukrýva vo svojej vile

„Ak sa toto všetko podobá na miesto, kde chcete pracovať, môžete sa prihlásiť,“ vyzýva denník potencionálnu „obeť“ a informuje, že môže kandidovať na uvoľnenú funkciu spravodajcu v Moskve. Neobjektívnosť a rusofóbiu v tomto prípade spomínať nemusíme. Ak je takýto prejav redakcie v poriadku, nemusia ten názor zdieľať zodpovedné osoby v krajine, spomínanej v inzeráte, ktorí novému spravodajcovi budú vydávať víza a akreditáciu. Každý život, aj život amerického novinára  z The New York Times má zmysel.

„Veď si pokojne pracujte v Spojených štátoch. Netreba sa podrobovať vyše popísanému „riziku“ kvôli tomu, aby spravodajca denníka mohol napísať niekoľko hlúpych výmyslov. Americkí novinári vedia perfektne klamať aj ja diaľku. A keď to povieme vážnejšie, parafrázujúc pritom Nietzscheho, tak americké média tak dlho bojovali proti „monštrám,“ až sa samé na nich nenápadne premenili,“ uzatvorila svoj komentár hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová.

Znova si posvietila na pracovné metódy takzvaných „západných“ médií, v šľapajach ktorých pekne napredujú aj média Strednej a Východnej Európy. Proste celý mainstream Európskej únie. Klamstvá, prekrúcanie faktov, zavádzanie verejnosti, totálne výmysly a strašenie obyvateľstva „východným agresorom“ a vôbec slovanstvom, sú obvyklé pracovné metódy súčasných slniečkarskych médií. Dobrou správou je však to, že stále väčšiu popularitu získavajú objektívne alternatívne média a slniečkarom verí stále menší počet ľudí. Je to absolútne správny a logický trend.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Mária Zacharovová, facebook, 22.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár