Matovič už zase trúbi do boja proti korone

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Facebook

Vyše 50 nových prípadov pozitívne testovaných na koronavírus je pre Igora Matoviča dôvodom, aby zatrúbil na poplach a hovoril o „výstražnom majáku“. Toto už je podľa neho druhá vlna koronavírusu a treba urýchlene prijímať opatrenia. Dnes a zajtra sú na hraničných priechodoch nasadení policajti, aby rátali počty osôb a vozidiel, ako aj kontrolovali dodržiavanie opatrení.

V pondelok sa má stretnúť krízový štáb, aby rozhodol o ďalších opatreniach. Matovič sa už ale vyjadril, že by chcel v zrýchlenom konaní presadiť zákon, ktorý by umožnil zasielať ľuďom, vracajúcim sa z rizikových krajín, SMS správu, že majú ostať päť dní v karanténe a potom si dať urobiť test na Covid-19. V prípade neuposlúchnutia by im mala hroziť pokuta, ktorú by Matovič rád zdvihol zo súčasných cca 1600 eur na desaťnásobok. Spomínané esemesky už podľa neho nebudú „len také lážo-plážo“, ale tvrdé upozornenie: „štát o vás vie“.

Premiér pripustil, že v pondelok môžu byť obmedzené niektoré hromadné podujatia, alebo znovu zavedená povinnosť nosiť rúška v exteriéroch. Hlavný hygienik Ján Mikas je vo svojich vyjadreniach opatrnejší, hovorí, že v momentálnom štádiu je rozumnejšie uvažovať skôr o lokálnych opatreniach v regiónoch so zvýšeným počtom prípadom. Do budúcnosti však nevylúčil v prípade rýchlejšieho šírenia koronavírusu aj potrebu celoplošných opatrení, vrátane opätovného uzatvárania hraníc (ak by nakazení prichádzali zvonka).

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. Premiér hovorí o začiatku druhej vlny epidémie a naznačuje, že v pondelok sa môžu sprísniť opatrenia, denník N, 9. 7. 2020

2. Hlavný hygienik Mikas: Nemôžeme čakať, že budeme mať stále nula prípadov, denník N, 10. 7. 2020

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár