Matovičov slovník: “úplatná děvka”

Foto: archív

Igor Matovič je už chronicky známy svojou nespôsobilosťou vyjadrovať sa aspoň na elementárnej úrovni slušnosti, nehovoriac už o tom, že z pohľadu jeho funkcie svojim primitivizmom zahanbuje celé Slovensko.

Najnovšie sa vyjadril k bývalej tajomníčke ministerstva vnútra Monike Jankovskej ako o “děvke”. “O Monike Jankovskej celé Slovensko vie, čo to bolo za úplatnú děvku vo vedení spravodlivosti, ktorá predávala rozsudky na požiadanie,” povedal.

Slovníky uvádzajú, že slovo “děvka” je vulgárna nadávka používaná v rôznych významoch. Děvka označuje prostitútku, predajnú ženu, kurvu, neviestku, štetku.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Dočasná šéfka generálnej prokuratúry pobúrila Matoviča, Pravda, 13. 8. 2020

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply