Matovičova vláda sa už zapísala do histórie

· Čas čítania: 6 min.
Foto: Facebook Igora Matoviča

Egocentrik Matovič od prvých okamihov, kedy mal zostavovať novú vládu, hovoril o tom, že mieni vstúpiť do histórie. To sa mu podarilo už tým, že zakrátko nabral najviac prezývok v celých novodobých dejinách slovenskej politiky. Rád by v súvislosti s korona-pandémiou získal aj nejaké to európske, či svetové prvenstvo. V prezývkach ho má zaručené – https://gumurin.blog.pravda.sk/2020/05/13/rekorder-igor-matovic/.

Sme len ovčianikovia?

Ďalším prvenstvom Matovičovej vlády je, že dokázala v rekordne krátkom čase vyvolať protesty obyvateľstva aj za situácie, kedy mali byť pandemickými obmedzeniami fakticky znemožnené. Za mnohých to na Facebooku výstižne vyjadril čitateľ Ivan: „Keď zverejnili výsledky volieb, tak som ako volič inej strany (nie SMERU) bol sklamaný, ale v podstate mi víťaz volieb nevadil. Ešte sa ani nezohriali vo funkciách, a už mi obrazne povedané začalo blikať výstražné svetielko, a potom skoro to bolo divné, deň čo deň. Veď, do čoho kopli, to buď pokazili alebo to urobili tak, že svoj zlý úmysel skrývali. To sa týka hlavne rýchlej zmeny zákonníka práce. Preskočím ďalšie výhrady a poviem svoj názor ČÍM SKÔR SA ICH ZBAVÍME TÝM LEPŠIE PRE CELÉ SLOVENSKO. V opačnom prípade sa budeme ešte diviť, čo vymyslia. Ozaj nikto tak rýchlo po voľbách neotočil ako tento pán premiér.“

To isté si zrejme pomysleli aj mnohí iní a tí akčnejší sa odhodlali k protestom. „Petičná výzva hlavnému hygienikovi SR na prehodnotenie opatrenia ÚVZSR č. OLP 3355/2020 o povinnosti nosiť rúška, šály, šatky a ďalšie prostriedky prekrývajúce horné dýchacie cesty na verejnosti“ z konca apríla 2020 mala ešte minimálnu odozvu. Rovnako ako „Výzva vláde na návrat života do normálnych koľají“ napriek patetickému úvodu: „My spisovatelia a novinári ako svedomie národa spolu s ďalšími slovenskými osobnosťami nemôžeme ďalej mlčať, keď je naša vlasť a jej občania v ohrození.“ Možno aj preto, že sa medzi podpísaných primotal aj neúspešný kandidát na všeličo Harabin – https://zemavek.sk/vyzva-vlade-na-navrat-zivota-do-normalnych-kolaji/ .

Extra výzvu zverejnil katolícky žurnalista a spisovateľ Karol Dučák ako „Otvorený list predsedovi vlády Slovenskej republiky“, kde ho vyzýva na odstúpenie z funkcie – http://www.priestornet.com/2020/05/otvoreny-list-predsedovi-vlady.html. A potom sa prebudili naozaj zástupy občanov.

Demonštrácie proti korona-panike

Igorovi Matovičovi sa podaril naozaj husársky kúsok, keď jeho vláda vyvolala historicky naozaj v najkratšom možnom čase protesty proti nej. Mnohým sa otvorili oči, keď sa mu podarilo ochromiť krajinu jeho popleteným „blackoutom“, ktorým premenil Slovensko na „Námatkovo“. Ale naozaj emotívne silný bol protest tzv. pendlerov na hraniciach s Rakúskom, kde rodiny opäť rozdeľovala hranica a policajný kordón, ako za komunistickej vlády – https://www.topky.sk/cl/10/1896759/Co-priniesol-sviatok-prace—FOTO-Emotivny-protest-proti-statnej-karantene-a-Matovicovu-logicku-otazku.

Protestujúci sa nespokojili len tým a v krátkej dobe získali až 11 000 podpisov pod ich petíciu za zrušenie povinnej štátnej karantény. Významne k tomu prispeli krátke videá, ktoré takto uväznení posielali z naozaj nedôstojných podmienok – https://www.peticie.com/peticia_za_zrueni_povinnej_tatnej_karanteny_pre_slovakov_vracajucich_sa_zo_zahraniia.

Veľké rozhorčenie spôsobilo aj to, že si mizernú stravu v štátnej karanténe občania museli platiť, kým osady v karanténe dostávali jedlo zadarmo.

Detto: https://www.topky.sk/gl/662493/2618201/KORONAVIRUS-Vyzva-pre-Matovica–Niektori-Slovaci-premierovi-adresuju-peticiu-za-zrusenie-karanteny

Obyčajný človek“ Matovič na to vyhlásil, že títo protestujúci mu pripomínajú „psy, čo štekajú“, kým jeho karavána ide ďalej. Mnohým jeho voličom to vyrazilo dych – https://www.dalito.sk/pes-tiez-premier-sr-matovic-olano-mi-uz-za-viac-viet-ani-nestoji.

Pritom vzniklo podozrenie, že uzavretie hraníc a karanténa sú vlastne protiústavné činy vlády – https://dennikn.sk/1882207/nariadenie-ktorym-policia-uzavrela-hranice-zrejme-neexistuje-povinna-statna-karantena-moze-byt-protiustavna/.

Bývalý minister školstva Juraj Draxler (Smer-SD) dokonca vyhlásil, že za zjavne protiústavné opatrenia Matovičovej vlády takto postihnutí občania vysúdia veľké odškodné – https://www.infovojna.sk/article/matovic-a-jeho-banda-skoncia-pred-sudom-za-obmedzovanie-slobody-pocas-karanteny-tvrdi-exminister-skolstva.

Keďže ani to všetko s ego-maniakom Matovičom nepohlo, dočkali sme sa aj typicky slovenskej verzie občianskej neposlušnosti. Jej motorom bola borovička a aktérmi až 52 drevorubačov z Detvy – https://www.webnoviny.sk/policajti-museli-v-karantennom-centre-spacifikovat-52-lesnych-robotnikov-z-okresu-detva/.

Už aj demonštrácie

Ak si Matovič myslel, že ho proti-pandemické opatrenia uchránia od demonštrácií proti jeho vláde, zjavne sa zmýlil. Zákaz zhromažďovania obišli organizátori unikátnej protestnej jazdy osobných áut. Najskôr v Bratislave, ale potom sa pustili aj do Trnavy za „obyčajným človekom“ — https://www.bratislavskenoviny.sk/doprava/59669-video-stovky-aut-vyrazili-do-ulic-a-hlasitym-trubenim-na-seba-upozornovali-bratislavcanov.

A, čuduj sa svete, vysvitlo, že Matovič sa bojí obyčajných ľudí! Mimochodom, pamätáte si ako on organizoval hlučné demonštrácie pred komplexom Bonaparte? A bránil mu v tom snáď niekto? A teraz, ajhľa, aká to premena! Svedectvo o tom priniesol na sociálnych sieťach priamy účastník auto-protestov Denis: „Zo všetkých vstupov na túto ulicu boli policajné hliadky a kontrolovali, či máte na tejto ulici POBYT!!! Takže úplná uzávera verejného priestranstva v demokratickej spoločnosti, len kvôli domu pána „M“… Bol som v tom, že sa pridám k protestujúcim na autách, ktorí tam chceli ísť, poprípadne možno nejaký megafónček a debatka na ulici (náhodne sa stretnúť so známymi do 20 ľudí je povolené a hlavne to nie je organizovaný protest!), takže nič protizákonné, ale POLICAJNÝ ŠTÁT začína fungovať naplno!“

Zatiaľ všetky tie petície, výzvy, otvorené listy a kuriózne demonštrácie s Igorom Matovičom nepohli. Je možné že impulz príde zvonku Slovenska?

Svet sa búri

Prvé násilné vzbury proti pandemickým opatreniam prišli z väzníc v Taliansku, neskôr aj na Srí Lanke – https://hnonline.sk/svet/2108085-v-talianskom-vazeni-vypukla-kvoli-koronavirusu-vzbura-hlasia-tri-obete.

Ale svoj hlas zdvihli aj lekári a vedci, medzi ktorými najväčší ohlas získalo posolstvo Dr. Mikovitzovej – https://www.otevrisvoumysl.cz/plandemic-skryta-agenda-za-covid-19-cast-1.

Paradoxne, svetovú publicitu jej získali zúfalé snahy Deep State umlčať ju. Nemohli pri tom chýbať ani naši komsomolci novej Studenej vojny z denníka N ako Nádor (keďže ho nikto nečíta, ale jeho mediálne manipulácie metastázujú do bežnej tlače) – https://gumurin.blog.pravda.sk/2020/05/18/kauza-doktorky-mikovitzovej.

V Bruseli sa svojmu premiérovi pri návšteve nemocnice postavili zdravotníci na protest chrbtom – https://www.facebook.com/revolution.time.is.now/videos/1490090897838516.

Protesty občanov zažilo Nemecko, USA aj Balkán – https://www.infovojna.sk/article/video-tisice-nemcov-protestovali-proti-obmedzeniam-v-suvislosti-s-koronakrizou.

Vzniklo aj veľké celosvetové protestné hnutie za obnovu občianskych a ľudských práv – https://standforhealthfreedom.com/blog/coronavirus/.

V pandémiou údajne najviac postihnutej európskej krajine sa v parlamente diskutuje o tom, či neboli hororové údaje o infikovaných a zomrelých umelo nafúknuté – https://cz24.news/uz-to-prasklo-koronavirus-je-podvod-zneuzivate-smrti-k-zavedeni-diktatury-lzete-falsujete-statistiky-tady-je-dukaz-video-25-tisic-mrtvych-ne-jen-925-italsky-poslan.

Prebudil sa aj inak veľmi zdržanlivý Vatikán, z ktorého vzišla pozoruhodná výzva kardinálov a osobností sveta cirkvi a svetu Veritas liberabit vos“ — https://veritasliberabitvos.info/.

Píše sa v nej: „Máme dôvod predpokladať na základe oficiálnych dát o pandémii a úmrtiach, že sú tu sily, ktoré majú záujem vyvolávať v obyvateľstve paniku. Tak chcú natrvalo presadiť formy neprijateľného ohraničenia slobody a s tým spojenú kontrolu ľudí a sledovanie všetkých ich pohybov. Tieto nelegálne pokusy riadiť ľudí sú znepokojujúcou prípravou na vytvorenie svetovej vlády, ktorá bude bez akejkoľvek kontroly! Sú tu sily, ktoré sledujú politiku drastického zredukovania populácie a súčasne sa prezentujú ako záchrancovia ľudstva. Nepripustíme, aby sa stáročia kresťanskej civilizácie vymazali pod zámienkou vírusu, aby sa založila nenávisťou naplnená technokratická tyrania, v ktorej by ľudia, ktorých mená ani tváre nikto nepozná, mohli rozhodovať o osude sveta, aby nás zatvorili iba do virtuálnej skutočnosti.“

Zdá sa, že pokus Deep State využiť podozrivo vzniknutú pandémiu na nácvik „demokratúry“ s úplnou kontrolou obyvateľstva (viď mobilné špehovanie, povinná izolácia, povinná vakcinácia, povinné čipovanie, pokus o likvidáciu fyzických platidiel apod.) sa môže obrátiť proti záujmovu tejto skupiny získať svetovládu – https://gumurin.blog.pravda.sk/2019/10/28/ako-funguje-deep-state/.

Uvidíme, ako dlho budú vlne občianskej neposlušnosti odolávať oni a ako dlho náš politický exot.

Autor: Gustáv Murín

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár