Mayová nezvládla Brexit a odstupuje

Tagged With: , , , , , Add Comment

Theresa Mayová dnes oficiálne ohlásila, že sa vzdáva postu predsedkyne Konzervatívnej strany a tým pádom aj premiérky Veľkej Británie. Dôvod je, že ani na tretí pokus nedokázala presvedčiť parlament, aby odsúhlasil jej návrh dohody s EÚ o vysporiadaní vzťahov po odchode Británie z únie. Posledný pokus urobila 21. 5., keď ponúkla parlamentu príležitosť hlasovať o novom referende o Brexite, ak jej návrh dohody odsúhlasí. Proti Mayovej sa však už začali obracať aj členovia jej vlastného vládneho kabinetu.

Výber nového predsedu konzervatívcov začne 7. 6., kedy Maoyová oficiálne odstúpi. Ukončený by mal byť koncom júna. Dovtedy bude Mayová ešte zastávať povinnosti predsedkyne vlády. Končiaci predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v rozhovore pre CNN vyslovil názor, že Briti mali prijať Mayovej návrh dohody s EÚ, namiesto vymieňania ministerského predsedu.

Zdroje: Sputnik News, CNN

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis