Metódou Overtonovho okna sa začína pracovať na akceptácii pedofílie

Tagged With: , , Add Comment

Ak ste ešte nepočuli o Overtonovom okne, prečítajte si o ňom, napríklad aj tu: https://zemavek.sk/metoda-overtonovho-okna-ako-v-spolocnosti-presadit-nemozne/. Ide o metódu, ako postupnými, nenápadnými krokmi z niečoho, čo je v spoločnosti absolútne neakceptovateľné a neprijateľné urobiť najprv objekt verejnej diskusie, neskôr pochopenia, tolerancie, akceptácie a napokon prijatia a legalizácie. V konečných fázach sú naopak tí, ktorí daný jav naďalej odsudzujú a nenechali sa spracovať sofistikovanou propagandou, označovaní za spiatočníkov a netolerantné zlo.

Pokiaľ ide o pedofíliu, nachádzame sa v úvodných fázach Overtonovho okna. Zatiaľ je tu „len“ snaha vyvolať o nej verejnú diskusiu a podsúvať ľuďom názor, že pedofili sú v podstate nešťastní chudáci, ktorí za svoju úchylku nemôžu a trpia kvôli nej. Preto ich treba chápať a tolerovať, teda tých „dobrých“, ktorí žiadne dieťa nezneužili. Samotné zneužitie dieťaťa alebo sledovanie detskej pornografie sa neobhajuje, na to je ešte v týchto úvodných fázach priskoro.

Na našom webe sme už informovali o vystúpení Mirjam Heine z univerzity vo Würzburgu, ktorá tvrdí, že „pedofília je prirodzená sexuálna orientácia, rovnako ako heterosexualita“ (https://zemavek.sk/video-pedofilia-je-normalna-sexualna-orientacia-ktora-ma-pravo-na-respekt-okolia/). Dnes vám dávame do pozornosti rozsiahly rozhovor s pedofilom, ktorý zverejnila česká youtuberka publikujúca pod značkou Šárka Art:

Anonymný muž tu hovorí o svojich pocitoch a o tom, že on vlastne deti miluje a túži po vzťahu s nimi. No a ku každému vzťahu, samozrejme, patrí aj sex. Keďže si netrúfa zneužiť reálne dieťa, ukája sa aspoň na detskom porne. Ako správne poznamenáva jeden z divákov v komentári k videu, ani psychopat nemôže za to, že je psychopatom, ale to neznamená, že by sa nemal liečiť a my by sme ho mali tolerantne chápať, až kým niekoho nezavraždí. V množstve zhnusených komentárov sa však nájdu aj také, ktoré autorku rozhovoru vyzdvihujú za jej odvahu a vyzývajú k tomu, že pedofilov treba „chápať“ a nemať voči nim „predsudky“, i keď, pochopiteľne, zneužívanie detí tu nikto neschvaľuje.

Už v takýchto názoroch vidno istý posun. Neskôr môžu nadviazať ďalšie fázy, napríklad prekrstenie pedofilov na „milovníkov detí“, natáčanie filmov o pedofiloch alebo snaha legalizovať sexuálny styk s dieťaťom, pokiaľ je „vzájomne dobrovoľný“. A kto to bude kritizovať, bude označený za „pedofóba“ alebo iného extrémistu. A devastácia všetkého normálneho a prirodzeného môže pokračovať. Pokiaľ ju rázne neodmietneme a otvorene sa nepostavíme voči týmto neoliberálnym zvrhlostiam.

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis