Mimozemská ríša stredu

Ilustračný obrázok: Archív Zem&Vek

Pôvodný čínsky znak pre nebo pripomína postavu s veľkou hlavou a znamenal: ten, ktorý prišiel z neba. Filozof Čuang-c’ žijúci v 4. storočí p. n. l. sa viezol na chrbte vtáka obrovských rozmerov do vesmíru. V rukopise Čchi sa tvrdí, že Čínu v dávnoveku 18000 rokov spravovala dynastia božských panovníkov z kozmu. Prišli na ohnivých drakoch a z územia Číny osídľovali Zem. V staročínskej mytológii zostupujú draky na zem s hlukom a chrlením ohňa. Najstaršie šesťtisícročné zobrazenia draka pochádzajú z Číny, našli sa v hrobke v Si šuej-po. Zobrazená podoba draka sa najviac podobá na plazy, ale ktorý plaz chrlí oheň? Nie sú informácie ani o tom, že by v praveku žili jaštery chrliace oheň, nejde teda len o obrazné pomenovanie lietajúceho stroja? Zaujímavé je, že chrlia oheň, ale sídla majú pod vodou. Tieto draky nie sú nepriateľské, práve naopak, vlastnia perlu, symbol múdrosti, a žijú dlho, jeden deň draka sa rovná jednému roku človeka.

Cisár Jü, ktorý mal podobu žltého medveďa, za pomoci okrídleného draka staval protipovodňové zariadenia; trvalo mu to 13 rokov. Mal zázračnú schopnosť, ktorá mu umožňovala zväčšovať objem zeminy, stavať hrádze a upchať 233 559 prameňov. Jü s pomocou draka prenášal obrovské balvany, aby krajinu ochránil pred mohutnými záplavami. Potom vzal na seba ľudskú podobu a spravoval svoju ríšu. Jeho syn Ki šiel s dvoma drakmi skúmať tie najodvrátenejšie vesmírne zákutia, pričom doniesol ľuďom vedu a hudbu. Básnik Čchü Jüan (340 – 278 p. n. l.) zažil priamy kontakt, keď k nemu prišlo jadeitové vozidlo ťahané štyrmi drakmi. Preletel 7000 metrov vysokým pohorím Kchun-lun a bezpečne pristál. Sin-čchi, matka cisára Jüa, jedného dňa zazrela ligotavú hviezdu prechádzajúcu cez Plejády. Cisár Jüa z dynastie Sia (asi 2100 – 1600 p. n. l.) podľa legiend vlastnil lietajúce vozidlo, ktoré ťahali dva draky, nazývali ho aj Pán vzduchu.

V hornatej provincii Jün-nan žije národ Tajov, ktorí odvodzujú svoj pôvod z vesmíru. V ich mýtoch sa objavuje kovová ryba Ao hltajúca oheň a thajské sovy svištiace vzduchom. Informácie o čínskych záhadách priniesol na Západ nemecký bádateľ Hartwig Hausdorf, objaviteľ čínskych pyramíd, ktoré sa nachádzajú len niekoľko metrov od geometrického stredu Zeme. Vo vnútri jedného z týchto slnečných hrobov sa má nachádzať krajina – model s umelými riekami z ortuti, ktoré sa neustále hýbu, a aj dômyselný bezpečnostný systém s pascami. Podľa cisárskeho historika Š-Ma Čchiena bola v pyramíde podlaha odliata z bronzu a na nej kamenný sarkofág panovníka. To, že nemusí ísť o mýtus, potvrdil rozbor pôdy, ktorý odhalil vysokú koncentráciu ortuti.

Autor: Vladimír Líška

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian/eshop/2-1-Casopisy/0/5/162-December-2017

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply