Moslimovia si vynútili zákaz LGBT výučby po tom, čo protestovali a vybrali zo školy stovky detí

Foto: HS
Progresívci v Spojenom Kráľovstve zažili zrejme jednu z prvých nepríjemných lekcií – nie všetci imigranti, ktorých sa zastávajú, zdieľajú rovnaké liberálne hodnoty. Na základnej škole v Birminghame musela byť zrušená výučba o LGBT témach po tom, čo rodičia proti nej protestovali a nakoniec vzali takmer 600 detí z vyučovania. Prevažne moslimskí rodičia uviedli, že nechcú, aby deťom „vymyli mozog“ lekciami, ktoré oslabujú ich práva rodičov a „agresívne propagujú homosexualitu,“ uvádza denník The Guardian.
Zástupca riaditeľa, Andrew Moffat, ktorý žije v homosexuálnom civilnom partnerskom vzťahu, bol rodičmi obvinený zo snahy propagovať svoje osobné názory na LGBT témy deťom počas programu „No Outsiders (Žiadni Outsideri).“
Deti vo veku od štyroch do jedenásť rokov mali čítať knihy ako Mama, mama a ja rovnako ako Kráľ a Kráľ, ktoré prezentujú príbehy o rovnakopohlavných vzťahoch. Fatima Shahová, mama, ktorá prvá vyjadrila znepokojenie s osnovou, vzala svoju 10-ročnú dcéru z vyučovania a poznamenala, že deti v tomto mladom veku nie sú pripravené na výučbu o LGBT záležitostiach.
„Nie sme skupina homofóbnych matiek,“ vyjadrila sa Shahová. „Iba máme pocit, že niektoré hodiny sú nevhodné. Niektoré z diskutovaných tém sú náročné a komplexné a deti sú potom zmätené.“
Nezmienený bol aj fakt, že škola by sa deti pokúsila učiť niečo úplne odlišné ohľadom LGBT tém, než by ich učili rodičia – a tým by spôsobila podstatný rozkol medzi učiteľmi a rodičmi ohľadom morálnych hodnôt, ktoré sa snažia deťom vštepiť. Tento nevyslovený problém je každému známy, avšak zriedkavo sa prezentuje, keďže odhaľuje nepríjemný a nepriechodný rozdiel medzi konzervatívnymi rodičmi a ľavicovo orientovanými vzdelávacími inštitúciami.
Mama 4-ročného dieťaťa, ktoré navštevuje školu v Parkfielde, Mariam Ahmedová, uviedla, že podľa jej názoru, „To, čo učia, nie je správne a deti sú príliš malé. V rámci programu je deväť častí, avšak v škole sa zjavne sústreďujú iba na jeden aspekt, a to homosexualitu, a to je zlé. Nie je to len preto, že my sme moslimovia. Sú tam tiež kresťania,“ dodáva otec Abdul Ma.
„Toto je vymývanie mozgov. Privádzame sem naše deti, aby neskôr mohli pracovať ako právnici či učitelia, a nie preto, aby ich učili ako byť homosexuálom či lesbičkou.“ Razina Mahmood sa s ním zhoduje a uvádza: „Toto nie je nič iné než indoktrinalizácia.“
Odpoveďou na kritiku, a na stiahnutie 600 detí zo školy, Parkfield zatiaľ program „No Outsiders“ pozastavil, avšak ťažkosti zrejme nezmiznú, pretože škola jednoducho plánuje iba zminimalizovať lekcie na „zhromaždenia rovnosti“ a sľubuje, že rodičov informuje ešte pred ich spustením.
Bude však zrejme náročné, aby rodičia a vzdelávacia inštitúcia našli schodnú cestu v tomto morálnom rozbroji. Navyše, vláda v súčasnosti plánuje zaviesť povinné nové vzdelávanie o vzťahoch, ktoré bude zrejme zahŕňať LGBT tematiku ako súčasť vzdelávacej osnovy.
Vrchná inšpektorka z vládnej agentúry Ofsted, Amanda Spielmanová, ktorá má na starosti oblasť Birminghamu, zaútočila na rodičov kvôli ich negatívnej reakcii a stroho uviedla: „Podstatou demokracie je, že nie vždy dostaneme to, čo chceme,“ a že je „dôležité,“ aby sa deti naučili o LGBT rodinách. Existuje obava, že takéto protesty sa budu stále častejšie opakovať: V roku 2018, 110 detí bolo stiahnutých zo školy v Londýne v deň venovaný LGBT „pride“ a zamestnanci základnej školy v Croydene – Heavers Primary School boli skritizovaní rodičmi za to, že sa snažili zorganizovať Pochod pýchy. Rodičia uviedli rovnaké argumenty trvajúc na tom, že deti sú príliš malé na to, aby ich vystavovali týmto témam, zatiaľ čo riaditeľka školy, zrejme zabudnúc, že to nie sú jej vlastné deti, Susana Papasová reagovala poznámkou, že „nepotrebuje súhlas od rodičov.“
Naprieč západom, rodičovské práva sa ukazujú ako jedna z najpodstatnejších sporných tém našich čias. Kto má právo informovať deti o morálnych hodnotách: Rodičia? alebo štátne autority? Odpoveď na túto otázku bude vyplývať z toho, či budú rodičia trvať na tom, aby boli do procesu vzdelávania zahrnutí, a tiež na ich ochote nebojácne reagovať na takéto praktiky, alebo sa im vzdať.
Toto je autentická vojna o srdcia a mysle detí v kľúčových otázkach morálky, biologickej reality a povahe rodu a rodiny. Ak rodičia odmietnu bojovať, výsledok je už predurčený a ich hodnoty umrú spolu s nimi.
Preklad Viktória Dandárová
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Leave a Reply