Na jeseň pritvrdí tlak na prijímanie migrantov

foto: archív

Je to len nedávno, čo nemecká kancelárka Angela Merkelová začiatkom septembra 2015 dala zdvihnúť stavidlá – hranice Spolkovej republiky – masovej migrácii z prevažne z moslimských krajín.

Článok pokračuje pod reklamou.


Deklarovaná zámienka, že to boli Sýrčania utekajúci pred vojnovými útrapami, sa čoskoro ukázala ako zavádzajúca, lebo Sýrčania tvorili len zlomok v celkovej mase. Zhrozenie radových občanov z priam biblického prívalu nepreverených a zväčša mladých moslimov s agresívnym a požadovačným správaním prinútilo Berlín a Brusel, aby v nasledujúcom roku podpísali s Tureckom dohodu o prichlopení (ale nie plnom utesnení) tzv. balkánskej trasy ilegálnej migrácie. Viedla z Blízkeho východu cez Turecko, Balkán a srdce Európy do cieľových destinácií, ktorými bolo Nemecko, Švédsko, Dánsko a Veľká Británia.

Začiatkom novembra sa ujme funkcie predsedníčky Európskej komisie doterajšia nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová. Nemecká generalita je rada, že sa jej zbavila, no táto rodená Bruselčanka a dcéra osvedčeného nemeckého bruselského eurokrata Ernsta Albrechta sa bude chcieť uviesť razantným spôsobom. Už pred ôsmimi rokmi horlila za vytvorenie Spojených štátov európskych. Do jej federalizačnej agendy bude nesporne patriť vynucovanie prenosu kompetencií v azylovej politike do výlučnej kompetencie Bruselu.

[plsc_button url=“ http://bit.ly/kupit-online-zemavek-august-2019″ target=“_blank“ color=“green“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]KÚPIŤ ZEM&VEK AUGUST 2019[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár