Na rozvracanie bude peňazí viac než dosť

Tagged With: , , , , , 2 komentáre

Neslávne známy medzinárodný finančný špekulant George Soros, ktorý figuruje na závideniahodnej 29. priečke Forbesovho rebríčka svetových miliardárov, previedol 18 miliárd dolárov zo svojho 25-miliardového imania na nadáciu, ktorá má kanceláriu aj v Bratislave. Nadácia otvorenej spoločnosti (Open Society Foundation) na svojej webovej stránke uvádza, že je „súčasťou rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete.“

Najvplyvnejšia na svete

Po utorňajšom zverejnení dokončenia presúvania kapitálu, ktoré podľa New York Times „prebiehalo v tichosti niekoľko rokov“, sa nadácia stáva druhou najbohatšou v USA a treťou najbohatšou na svete. Podľa portálu Times of Israel má 87 ročný investor v úmysle prenechať nadácii väčšiu časť svojho majetku. Už spomenutý New York Times odhaduje, že na konto nadácie by mohli pribudnúť minimálne ďalšie dve miliardy dolárov.

„Neexistuje žiadna nadácia na svete – ani Ford Fundation – s väčším vplyvom vo svete za ostatné dve dekády ako Open Society Foundations,“ konštatoval prezident Fordovej nadácie Darren Walker.

Médiá hlavného prúdu naznačujú, že starnúci finančný čarodejník previedol väčšinu svojho známeho majetku na nadáciu, ktorú pred vyše troma desaťročiami založil, aby mohla aj po jeho smrti pokračovať vo svojej bohumilej a ušľachtilej charitatívnej činnosti. Objavili sa vysvetlenia, že to bolo i kvôli daniam. To všetko nemusí byť ďaleko od skutočnosti, avšak úvahy tohto druhu odvádzajú pozornosť od dôležitejšieho dôvodu masívneho prítoku kapitálu do tejto globálnej kuchyne, ktorá šíri po celej planéte rozbroje, spoločenské nepokoje, rozvraty a organizuje farebné revolúcie.

Aj on je iba nástrojom

Budapeštiansky rodák George Soros, ktorý sa podľa oficiálnej legendy vypracoval ako manažér investičných  fondov na multimiliardára, nie je tým, za koho ho pasujú. Nie je šéfom finančného impériá, ktoré hýbe krajinami ako figúrkami šachovnice. Je iba nástrojom toho impériá, jedným z viacerých, jedným z tých, ktorým sa venuje publicita, aby mohli iní, stojaci za ním a nad ním, ostávať v tieni. Sorosovské desiatky miliárd sú len zlomkami skutočných nákladov na usmerňovanie dejinných pohybov „želateľným smerom“. Soros by ako privandrovalec a cudzinec v Londýne a New Yorku rozprávkovo nebohatol bez ochoty slúžiť do posledného dychu a do posledného grajciara nadnárodnému kapitálu.

Plutokracii, ktorej sa Soros upísal, sa nedarí formovať spoločenský vývoj vo svete úplne podľa svojich predstáv. Krajín s neposlušným obyvateľstvom pribúda, odpor proti globálnej koncentrácii moci sa dvíha a tá nalieva ďalšie miliardy do prehlbovania destabilizácie čoraz menej ovládateľného sveta. Miera rozvratu musí zrejme dosiahnuť taký stupeň, aby volanie po pevnej ruke, ktorá nastolí poriadok, oprávnilo jej príchod. V Európe sa postarajú o neudržateľný chaos nekonečné prívaly afroázijských migrantov. Pripomeňme požiadavku, ktorú George Soros predložil predvlani členským štátom EÚ: Európska únia musí prijímať v dohľadnej dobe najmenej milión žiadateľov o azyl ročne. K nim treba prirátať násobne väčší počet rodinných príslušníkov, ktorí získajú nárok na prisťahovanie za úspešnými žiadateľmi v rámci zlučovania rozdelených rodín. Medzinárodné konvencie to umožňujú. Migračná invázia bude lukratívnym biznisom, keď sa do nej naplno zapojí, ako Soros nabáda, súkromný sektor, neziskovky, cirkevné organizácie a obchodné spoločnosti.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Patrik Sloboda
Zopár slov o autorovi...
2 Responses to "Na rozvracanie bude peňazí viac než dosť"
  1. Milí mladí ľudia, to znamená, že sa musíte zobudiť, vstať a ísť voliť Huďa, Uhríka a chlapcov z ĽSNS ako v Rakúsku hlasovali mladí, lebo Vás starí komunisti zvalcujú. Rakúšania to dokázali (Kurz a FPO), Česi to dokázali (Okamura). Aj vy to dokážete s ĽSNS. Ide o Vašu budúcnosť. My starí to už nejako doklepeme, aj ked nás zase oklamú „štandardné“ strany stojace za velkými peniazmi na reklamu a za médiámi. http://www.mordechajkapusta.blogspot.com/2012/01/zakonspirovany-telgart-pred-volbami.html

  2. Sorosovi sa plány kazia. Trump, Brexit, Volby v nemecku + Rakúsku. Musí pridať palivo do kotla? Podľa mňa ale neuspeje, ľudia už jeho triky poznajú. Soros je zlo. Jeho názory sú škandálne a otvorene o nich hovorí na bilderbergovských konferenciách. Takže Maďarov chápem. Dobré je, že už ľudia Sorosa odhalili. Nie je to žiadna konšpirácia, že Soros má kupených EU politkov a podporuje neomarxizmus v Európe. On o tom aj hovorí. Dobré je, že o tom všetci vedia.

    http://www.epshark.cz/clanek/90/jak-vypada-konference-bilderbergovskeho-typu

Pridaj komentár

  & Časopis