Nájdenie jedného pozitívneho človeka nás vychádza na 3 438 eur, upozornila Janka Bittó Cigániková

· Čas čítania: 3 min.

Celoplošné testovanie by malo skončiť. Nájdenie jedného prípadu nás stojí tisíce, tvrdí šéfka zdravotníckeho výboru. Vynaložené finančné prostriedky sa podľa nej dajú použiť aj lepšie.

Pre Slovensko by bolo najlepšie, keby upustilo od celoplošného antigénového testovania. Testovať by sa malo len v určitých prípadoch. ​Za riešenie by považovala to, keby sa pozornosť sústredila na lepšiu starostlivosť o pozitívnych a chorých.

„KOĽKO STOJÍ JEDEN POZITÍVNY A STOJÍ TO ZA TO?“ pýta sa na sociálnej sieti Janka Bittó Cigániková.
„Počas posledného víkendu sme vykonali 909 187 Ag testov, z nich nám vyšlo 2 644 pozitívnych. Ak vykonanie jedného testu stojí štát 10 eur, minuli sme za tieto dva dni viac ako 9⃣ 0⃣0⃣0⃣ 0⃣0⃣0⃣ eur.
❗ Nájdenie jedného jediného pozitívneho človeka nás teda vychádza na 3 438 eur a to ešte neberieme do úvahy, že pri pozitivite 0,29 % testov zásadne vstupujú do hry chybovosť testov a falošná pozitivita.

„💚“ČO S TÝM? Dnes by bolo najlepšie upustiť od povinného celoplošného testovania a sústrediť sa na lepšiu starostlivosť o pozitívnych a chorých. Celoplošné testovanie má svoj význam iba v ohniskách pri oveľa vyšších číslach, iba v kombinácii s obmedzením pohybu, alebo vo fabrikách, kde sa pracovne stretáva veľa ľudí. Netvrdíme, že Ag testovanie treba zrušiť úplne, nechajme ho ako rýchlo dostupnú možnosť pre ľudí, ktorí to potrebujú – majú príznaky, podozrenie, alebo chcú chrániť svojich blízkych. A toto hovoríme už od novembra. Som veľmi rada, že premiér Edo Heger aj nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský premýšľajú o zmenách aj v testovacej stratégii, pretože vďaka ušetreným peniazom môžeme zachraňovať životy,“ napísala Bittó Cigániková.

Nové pravidlá od 19.4.2021 väčšinu aktív podmieňujú negatívnym testom:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Celoplošné testovanie by malo skončiť. Nájdenie jedného prípadu nás stojí tisíce, tvrdí Cigániková, HN online, 13.4.2021

2./ Koľko nás stojí plošné testovanie? Cigániková poukázala na cenu, TA3, 13.4.2021

3./ Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo, Facebook, 13.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár