NAKA začala trestné stíhanie liberálneho novinára Michala Havrana

Advokátska kancelária ULC Jána Čarnogurského, ktorá v decembri 2019 podala trestné oznámenie na podpredsedu ÚZŽNO Igora Rintela za podozrenie z trestného činu ohovárania T. E. Rostasa na pôde RTVS, bola vyšetrovateľom NAKA oboznámená s uznesením o začatí trestného stíhania voči M. Havranovi. Hoci mu toto uznesenie nebolo doručené za asistencie kukláčov a príslušníkov NAKA vykonávajúcich domovú prehliadku tak, ako u vydavateľa Zem&Vek T. E. Rostasa, rozhodne ide o potvrdenie opodstatnenia trestného oznámenia. Zároveň je zdôraznená skutočnosť, že RTVS pod vedením J. Rezníka opakovane porušuje platné zákony SR a za naše koncesionárske poplatky práve táto inštitúcia šíri a podnecuje nenávisť. K tomuto prípadu vám ponúkame stanovisko ULC Jána Čarnogurského:
Obvinený pán Michal Havran v článku „Pošlite Kuffu do cirkusu“, zverejnenom dňa 27.  júna 2018 v denníku SME svojským agresívnym slovníkom hanobil kresťanov, najmä katolíkov. Obzvlášť nevyberané slová použil vo vzťahu k otcovi Mariánovi Kuffovi, katolíckemu kňazovi, ktorý zasvätil svoj život nezištnej pomoci iným ľudom.
Vyšetrovateľ NAKA začal voči pánovi Havranovi trestné stíhanie, pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia podľa § 423 Trestného zákona a pre prečin ohovárania podľa § 373 Trestného zákona.
Podľa vzneseného obvinenia, pán Havran spáchal uvedené trestné činy s osobitným motívom nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcovi pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, pohlavie, sexuálnu orientáciu, politické presvedčenie alebo náboženské vyznanie.
Pán Havran si dodnes užíva obrovský mediálny priestor v Slovenskej televízii a v denníku SME poskytovaný na šírenie nenávistných názorov. Napriek výzve, generálny riaditeľ RTVS pán Rezník odmietol ukončiť zmluvy s pánom Havranom, hoci trestné stíhanie vo vzťahu k skutkom spáchaným pánom Havranom prebieha už dlhší čas.
Postoj RTVS svedčí o jej protiprávnej propagácii extrémistických a nenávistných názorov, zameraných najmä na útoky voči kresťanom.
Verejné nenávistné postoje pána Havrana voči Slovákom katolíkom sú plne v súlade so zahraničnými záujmami, zameranými na potieranie Slovenskej suverenity a kultúry. Útoky na kresťanskú morálku, rodinu a kultúru sú rozšírené po celej Európe, pod hlavičkou tzv.  „progresívnej“ ideológie.
Znevažovanie kresťanského modelu rodiny a morálky má za cieľ rozklad Slovenskej spoločnosti, ktorá je polarizovaná a rozoštvávaná navzájom. Zahraničné záujmy a podpora ničenia kresťanstva na Slovensku sú hlavným dôvodom, prečo sa pánovi Havranovi a jemu podobným darí tak veľkolepo prezentovať sa v médiách.
Začaté trestné stíhanie voči pánovi Havranovi je prvým medzníkom. Ohraničuje, hoci chabo, možnosti zahraničného pôsobenia na Slovensku cez novoobjavených „progresívno-liberálnych“ Slovákov.
Je znamením, že budú to zrejme iba slovenskí kresťania, ktorí budú chrániť svojich spoluobčanov proti útokom riadeným zvonka. Či sa bude jednať o útoky proti bielym, Židom alebo Rómom, podobne ako inde v Európe, pomoc budú vedieť nájsť asi iba u slovenských kresťanov. Takých, ako je otec Kuffa.
Trestne stíhaný pán Havran si zobral za svoj cieľ, práve týchto kresťanov zničiť. Božie zákony sú však nadradené ľudským túžbam.
Otec Kuffa pánovi Havranovi odpustil. Uvidíme, koľko pokory v sebe nájde pán Havran.
V Bratislave, dňa 4. februára 2020
JUDr. Mag. Ján Čarnogurský
advokát

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply