Nezamestnanosť stúpa, miliardári bohatnú

· Čas čítania: 2 min.
Jeff Bezos. Foto: Shutterstock

Od začiatku koronavírusovej krízy len zakladateľ Amazonu a oficiálne najbohatší človek sveta Jeff Bezos navýšil svoj majetok o 24 miliárd dolárov. Podľa zoznamu miliardárov Bloomberg Billionaires Index vlastnil v polovici apríla celkovo 138 miliárd. Zároveň od začiatku krízy 16 miliónov Američanov prišlo o prácu.

„33,4 miliardy dolárov. O toľko v uplynulom týždni vzrástlo imanie Jeffa Bezos a šiestich ďalších miliardárov, zatiaľ čo milióny Američanov prichádzali o prácu. Naša spoločnosť sa nemôže udržať, keď taký malý počet ľudí bude mať toľko, zatiaľ čo také množstvo ostatných tak málo,“ napísal na Twitteri senátor Bernie Sanders, známy svojim sociálnym cítením a kritikou koncentrácie kapitálu.

Organizácia Public Citizen, s odvolaním sa na údaje magazínu Forbes, 15. apríla na Twitteri uviedla údaje, o koľko si polepšili niektorí miliardári len za uplynulý týždeň:

Jeff Bezos: + 6,8 mld. USD

Mark Zuckerberg: + 6,2 mld. USD

Warren Buffett: + 5 mld. USD

Elon Musk: + 4,2 mld. USD

Larry Ellison: + 4 mld. USD

Larry Page: + 3,6 mld. USD

Bill Gates: + 3,6 mld. USD

Spomínaný Jeff Bezos čelí kritike zamestnancov, že nedokáže v skladoch Amazonu zabezpečiť dostatočné hygienické podmienky a opatrenia proti šíreniu nákazy, v dôsledku čoho boli viacerí nakazení. Nuž, malá kopa pýta viac, a Bezos, napriek tomu, že neustále bohatne, asi musí šetriť. O tom, ako sa zaobchádza so zamestnancami firmy Amazon, sme písali tu: https://zemavek.sk/jeff-bezos-prerastol-amazon-siaha-po-hviezdach/.

Skutočne najbohatšími ľuďmi na planéte sú bankárske dynastie Rothschildovcov, Rockefellerovcov, Goldman Sachsovcov a ďalších. O ich bohatstve však oficiálne záznamy nevychádzajú, preto nie je ani známe, koľko doteraz na kríze zarobili. Zdá sa však, že Hospodárska kríza 2020 opäť povedie k tomu, že bohatí zbohatnú, chudobní a stredná vrstva schudobnejú.

Zdroj: https://www.wakingtimes.com/2020/04/17/biggest-coronavirus-stimulus-of-all-richest-man-in-the-world-jeff-bezos-now-24-billion-richer-amid-pandemic/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár