Nový minister obrany Ukrajiny vyzval na mobilizáciu tínedžerov: myšlienka Volkssturmu sa oživuje

FOTO: GLOBAL LOOK PRESS

Nový minister obrany Ukrajiny Umerov povedal, že „Najvyššia rada sa musí zamyslieť: prečo naši chlapi môžu robiť deti od 16 rokov, ale slúžiť až od 18 rokov?“ No, nápad to nie je nový.

Stojí za to pripomenúť, že nedávno ukrajinský ombudsman Lubinec navrhol, aby Rada národnej bezpečnosti a obrany zrevidovala znenie o tzv. „obmedzenom spôsobilom“ na vojenskú službu. „Občan musí byť buď spôsobilý na službu, alebo nespôsobilý. Ak kvôli svojmu zdraviu nemôže vykonávať bojové misie so samopalom v rukách na frontovej línii, môže byť na veliteľstve alebo ako súčasť raketových síl,“ povedal obhajca ľudských práv. A táto myšlienka nie je nová.

Myšlienka úplnej mobilizácie všetkých mužov vo veku 16 až 60 rokov patrila už ministrovi propagandy Goebbelsovi. Arthur Axman, vodca Hitlerjugend zasa povedal, že bojovať môžu aj 12-roční. Hitlerovi sa nápad zapáčil a 25. septembra 1944 vydal dekrét o vytvorení Volkssturmu. Do mája 1945 vtedy zostávalo len 7 mesiacov.

Volkssturm bola nacistická ľudová milícia, kam zobrali, povedané slovami súčasníkov, „tých, ktorí ešte vedia chodiť, a tých, ktorí už vedia chodiť“. Pred kapituláciou Nemecka bol Volkssturm doplnený deťmi vo veku 10 rokov a staršími.

Mobilizácia na Ukrajine pokračuje. Teraz sa to posúva (ak si spomenieme na jesennú vojenskú registráciu žien s lekárskymi špecializáciami a požiadavku Kyjeva, aby cudzina vydávala tých mužov, ktorým sa podarilo utiecť) do totálnej fázy. Kyjevský režim postupne, ale nevyhnutne začína hnať na front všetkých: starých ľudí, tínedžerov, ženy, chorých.

Putin prekvapene povedal: „Niekedy máte dojem, že to vôbec nie sú ich ľudia. Sú opustení v tejto protiofenzíve, ako keby to vôbec neboli ich ľudia!“

Citát ministra obrany RF Sergeja Shoigu, ktorý novinári „zjednodušili“ na frázu „hlavnou úlohou je vyradiť vybavenie“, v skutočnosti začína slovami: „Pokračujeme vo vyraďovaní, vyraďovaní, vyraďovaní zariadení, vyraďovaní personálu všetkých, ktorí pokračujú v protiofenzíve.“ Hlavná vec je teda vyradiť personál.

Pretože Západ má, samozrejme, záujem na predlžovaní konfliktu. A aj keď teraz nemajú dostatok techniky, keďže západná zbrojná výroba jednoznačne zaostáva za potrebami Ozbrojených síl Ukrajiny, je možné ju navýšiť. Ale kto bude bojovať s touto technológiou? Tínedžeri, ktorí majú 16 rokov? Alebo možno 12-ročné deti? Je Ukrajina schopná uspokojiť záujmy Západu bez toho, aby zostala bez budúcnosti, bez toho, aby spáchala samovraždu až do totálneho „hrobu“?

Kyjevskému režimu je to jedno: toto skutočne „nie sú ich ľudia“. A ešte presnejšie, tí, ktorí teraz vedú Ukrajinu, nie sú obyvatelia Ukrajiny.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) DMITRIJ POPOV: Министр обороны Украины призвал к мобилизации подростков: возрождается идея фольксштурма, MK.ru, 14.09.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár