ODOMYKAJME POLIA A ŽIVOT 

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Pred niekoľkými dňami bola kvetná nedeľa, sviatok nového života, sviatok zelenania ratolestí a príchodu nádeje. Máme tu Veľkonočné sviatky a po prvý krát v histórii sú bohoslužby v kostoloch a chrámoch počas najväčších kresťanských sviatkov zakázané. S týmto zákazom sa zmierila cirkev aj veriaci, ktorí spoveď, rozhrešenie ani eucharistiu a prijatie nezažijú – takto rýchlo sa dokážu učiniť rázne opatrenia.

Od samého počiatku našej publikačnej práce varujeme pred príchodom novej a oveľa rafinovanejšej podoby totality, no zároveň sa sústreďujeme na povzbudzovanie k sebestačnosti: Expedícia ARCHA vás sprevádzala komunitami celej Európy už v roku 2014.

Univerzálna múdrosť hospodárov s vlastným chlebom, mliekom, medom i vínom, ovčím rúnom, ľanovou košeľou a voňavými liečivými bylinkami sa dnes stáva prvotnou otázkou našej budúcnosti a existencie. Úrodné lány našej zeme sú najväčším pokladom zdedeným od našich predkov, ktorí vedeli múdro, čestne a prezieravo hospodáriť tak, aby do obchodu zašli len pre cukor a petrolej. Nebolo treba právnikov, zmluvy sa uzatvárali podaním rúk a čestné slovo bolo posvätným zákonom. Práve preto boli úplne nezávislými na systéme.

Tento systém je dnes pre nás nočnou morou pozliepanou z ohyzdností ilúzií o všetkých tých virtuálnych priateľoch, spojencoch, hodnotách, biliónoch dolárov či eur, pričom jedinou skutočnou hodnotou sú naše deti, ženy, otcovia, matky a naša nádherná zem. Tá je v dnešnom veku našou veľkou, láskyplnou matkou, ktorej po tak dlhom čase odlúčenia venujme opäť hlbokú priazeň a učme jej aj naše deti.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár