Odsúdený Lipšic, ktorý zabil človeka na priechode pre chodcov, chce byť generálnym prokurátorom

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Pravda

Informácia, že Daniel Lipšic, ktorý bol odsúdený za prečin usmrtenia chodca na priechode v prekročenej rýchlosti, smeruje na jeden z najvyšších postov v justícii, verejnosť vyvádza z miery. Bolo by to po prvýkrát v dejinách SR, kedy by post najvyššieho predstaviteľa prokuratúry obsadila osoba, ktorá je aktuálne vo výkone trestu. Za bežných okolností by sa každý normálny a empatický človek, ktorý zabil iného človeka, stiahol z verejného života, politiky aj advokácie. Odsúdený Lipšic, zodpovedný za smrť 72-ročného chodca, sa po mediálnych exhibíciách v procese s Kočnerom absolútne neštíti a je pripravený vykonávať funkciu generálneho prokurátora.

Video zo záznamom spomínanej nehody si môžete pozrieť tu: https://plus7dni.pluska.sk/domov/mame-sokujuce-video-lipsicovej-nehody-dokaz-chodca-zrazil-priechode

Lipšic v tom čase pôsobil v subjekte OĽANO-Nova. Igor Matovič, ako jeho vtedajší stranícky šéf, sa ho hneď zastal, keď na sociálnej siet napísal: Je mi ľúto mŕtveho človeka, či išiel po prechode alebo nie. Či mal vypité alebo nie. Jemu už život nikto z nás nevráti. Zároveň viem, že to, čo sa stalo, sa môže stať každému z nás a preto stojím pri Danovi. Potrebuje nás, tak, ako my všetci potrebujeme jeho.“

O tom, že Lipšic sa po dopravnej nehode len zdanlivo stiahol z verejného života, pričom celý čas pripravoval svoj návrat, sme písali tu: https://zemavek.sk/usmrtenie-cloveka-neprekaza-v-kandidature-na-prezidenta/.

Podľa Ľuboša Blahu Lipšic nesie spoluzodpovednosť za vraždu Jána Kuciaka: https://zemavek.sk/lipsic-ako-spoluzodpovedny-za-vrazdu-jana-kuciaka/.

Zdroje: Denník N, TA3, Plus 7 dní, Zem&Vek

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár