Pandémia zakladania politických strán

V čase, kedy sa Slovensko a jeho občania potácajú na hranici prežitia, na Slovensku naďalej zúri starý, večný vírus zakladania politických strán.

Stalo sa priam pravidlom, že rôzni jednotlivci, ktorým sa v istej epoche podarilo zviditeľniť určitým spôsobom, ako protestom v minulosti, alebo statusmi na sociálnych sieťach, na ktoré získa pár tisíc “lajkov”, alebo aktivitami, aktuálnymi najmä v súčasnej umelo vyvolanej „pandemickej kríze“, prepadne výlučne slovenskému typu pandémie, založenia vlastnej strany.

Nie nadarmo kolujú vtipy ako: “Kto ešte nemá vlastnú stranu, hlás sa u súdruha Žincicu”.

Okrem zopár jedincov, ktorí si zo zakladania strán urobili biznis a strany zakladajú na predaj, istá časť vzniká za účelom rozdrobenia národnej jednoty, ten zvyšok zakladajú spravidla lídri, ktorí podľahli pocitu vlastnej výnimočnosti, ktorú je nevyhnutné podčiarknuť vlastnou stranou. Jednotlivci, ktorí prepadli chimére spasenia sveta, sú vytrhnutí z reálneho sveta, s absolútnou neznalosťou tvrdej politickej reality.

Za okolností, kedy by na Slovensku bežal štandardný život, by sa na najväčší slovenský koníček dalo pozerať s humorom.

Dnešná situácia je oveľa pochmúrnejšia. Ak pred rokom desiatky strán v parlamentných voľbách zlyhali na zásadnej neschopnosti vytvoriť silný národný vlastenecký subjekt, ktorý mohol aspoň čiastočne zabrániť dnešnej katastrofickej situácii, dnes bude v hre existenčný zápas. Už počas februárových volieb v minulom roku existovalo množstvo signálov, zreteľne dokazujúcich, že budú rozhodujúce v zápase o naše prežitie. Pokiaľ by dostali voliči vo februári možnosť voliť zjednotený národný subjekt, nemuselo dôjsť k nezvratnej tragédii, ktorej čelíme denne, voľbou psychicky postihnutého premiéra a jeho neodborného aparátu.

Slovensko ako štát čelí obrovskému globalistickému projektu, ktorého cieľom je prevzatie celej hospodárskej štruktúry, štátu a občanov do rúk nadnárodných koncernov. Okradnutie ľudí o celoživotné výsledky práce, či už vo forme vlastných firiem, ale aj o tú najprimárnejšiu  potrebu, o bývanie. Výsledky tejto snahy smerujú k vytvoreniu tej najhlbšej formy ľudského zotročenia, aké kedy v dejinách existovalo.

Vo vzduchu visia nové voľby. A s nimi zavetrili mnohí neúspešní politici a aktivisti príležitosť dostať sa do sveta politiky. Nestačilo im tvrdé ponaučenie, ktoré nás stálo pád ekonomiky, tisíce mŕtvych, ktorí sa stali obeťami odmietnutia lekárskej starostlivosti a zničeného imunitného systému, alebo odmietnutia poskytnutia účinného lieku. Ani zdevastovaná krajina, spľundrovaná ekonomika, policajný, diktátorský teror a na záver masové pokusy na občanoch experimentálnymi vakcínami, nestačia neskúseným “hurá hrdinom”, aby ponúkli svoje schopnosti v prospech silnejšieho, politicky zdatného subjektu, aby bola v potenciálnych voľbách možnosť zbaviť sa súčasnej diktatúry.

Sme na najlepšej ceste do pekla. Na politickej scéne je približne 145 politických strán, o ktorých existencii väčšina občanov ani netuší. V prípadných voľbách budú desiatky straničiek s pár tisíc prívržencami čeliť gigantickému nepriateľovi s nedoziernymi finančnými zdrojmi a masovou mediálnou podporou. Už dnes je zrejmé, že celá súčasná koalícia, ako aj opozícia budú na základe minulosti rôznymi donucovacími prostriedkami pritlačené  viac menej spolupracovať na projekte Veľkého resetu a Agendy 2030. Čeliť im môže len silná osobnosť s jasnou víziou, ktorej sa podarí zjednotiť desiatky rozdrobených predstaviteľov strán.

Čaká  nás bytostný, možno posledný zápas o prežitie. Na konci, ktorého bude stáť celá krajina, naša pôda, naša voda a v závere aj naše životy a osobná ľudská sloboda.

Ak ani tentoraz nevzíde jednota z národa, čo myslíte, kto vyhrá?

Tento zápas prehráme my všetci, štát, aj občania. Tentoraz definitívne.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply