Pavučina: Veronika Remišová

zdroj: TASR

Veronika Remišová sa narodila 31. mája 1976 v Žiline. Po treťom ročníku na Činohernej a bábkohereckej fakulte Vysokej školy múzických umení ju na základe prijímacích skúšok prijali na parížsku Sorbonnu. Tam naraz absolvovala 3. aj 4. ročník, po magisterskom štúdiu pokračovala v doktorandskom, ktoré dokončila na Slovensku. V Paríži bývala a stravovala sa u rehoľných sestier výmenou za práce v kuchyni, v záhrade a okolo domu. Absolvovala aj Collège d’études Interdisciplinaires v Bruseli a Higher Education Certificate na univerzite vo Veľkej Británii.

Po návrate na Slovensko s manželom sa začala angažovať v mimovládnom sektore, prednášala na univerzite a poukazovala na svojom blogu na rôzne kauzy. Pôsobila ako poslankyňa v komunálnej politike, takmer 10 rokov v Európskej komisii a svoje skúsenosti odovzdávala aj študentom z pozície pedagóga na univerzitách v Bratislave i v Ružomberku. V parlamentných voľbách v roku 2016 viedla kandidátku OĽaNO.

Podľa starších vyjadrení Remišovej mali krajiny Európy odstrihnúť Islamský štát od finančných príjmov za ropu. „Ako je možné, že niektoré krajiny Islamský štát ekonomicky podporujú formou odberu ropy? Takisto by sme mali pomôcť vybudovať humánnejšie podmienky v utečeneckých táboroch v okolitých krajinách, ako napríklad Libanone,“ uviedla v rozhovore na mojpribeh.sk. Autora rozhovoru Marka Nikolova (podľa idemvolit.sk obdivovateľa Róberta Bezáka a pápeža Františka, spolupracujúceho s novinármi .týždňa) zo Spoločenstva dobrého pastiera pozná osobne aj s manželkou, spomína aj väzby na saleziánov.

Pred tromi rokmi vysvitlo, že Remišová ako poslankyňa OĽaNO vo svojom majetkovom priznaní zatajila chatu v chránenom vtáčom území v katastri Pribyliny (okres Liptovský Mikuláš). Podľa susedov ju majitelia užívajú. Remišová vysvetlila, že do majetkového priznania chatu neuviedla, lebo nebola skolaudovaná.

Legendárnou ukážkou zahmlievacej pseudoštylistiky je Remišovej odpoveď novinárovi, ktorý sa pýtal, koľko má členov „výťahové“ OĽaNO. Pomedzi množstvo neartikulovaných zvukov odvetila: „Viem, že sa túto otázku pýtate veľmi často, ale… máme… ste ma teraz… chcela som hovoriť o obrane, ale… samozrejme, v pléne je… alebo je schválený zákon Andreja Danka, to znamená, že aj Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti na tento zákon budú reagovať a uvidíme vlastne, akým spôsobom budeme… sa bude hnutie rozširovať.“ Podobne Remišová „zahviezdila“ aj v odpovedi na otázku Petra Pellegriniho, ktorý sa jej spýtal, aká je aktuálna efektívna daňová sadzba pri výbere DPH. Neskôr preto, lebo jej neumožnili stať sa členkou OĽaNO, prešla do strany Andreja Kisku. Úsmevná bola jej fotografia na predvolebnom bilborde Za ľudí, kde sľubovala zhabať majetok podvodníkom. „Mali by ste začať priamo u svojho šéfa,“ odkázal jej Róbert Švec, predseda Slovenského hnutia obrody.

Autor: Karol Kardoš

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply