Planéta Nibiru a bohovia z nebies

· Čas čítania: 2 min.
Obrázok: Archív

V poslednom období sa opäť začínajú objavovať informácie o Anunnaki, dávnych bohoch Sumeru (Krajiny strážcov), pochádzajúcich z planéty Nibiru, ktorá je podľa spisovateľa a historika Zechariu Sitchina príčinou opakujúcich sa katastrof. Sitchin ovládal sumerčinu aj iné indoeurópske a semitské jazyky, študoval históriu a archeológiu. Sumerská civilizácia sa zrodila náhle a z ničoho. Sitchin vychádzal z pôvodných hebrejských textov sumerských a akkadských prameňov, pričom čerpal aj s vedeckých publikácií. Žil v Palestíne, vychovávali ho ako žida a od malička sa musel učiť biblické texty spamäti, no tie mu akosi nesedeli s poňatím jedného všadeprítomného Boha.

Brazílsky senátor Telmário Mota v máji roku 2017 tvrdil, že Nibiru (Planéta X) sa blíži k Zemi a za pohromy, ktorým čelí Zem v súčasnosti, vďačíme práve jej. Senátor predpovedal zánik civilizácie a smrť dvoch tretín ľudstva. V tom čase sa na sociálnych sieťach šírili aj fotografie dvoch sĺnk. Anunnaki (tí, ktorí prišli z neba na Zem) neboli šamanské vízie, ani personifikácie prírodných síl, ale „bohovia“ z mäsa a kostí. Sitchin tvrdí, že AN.UNNA.KI (tí, ktorí prišli od ANA a zostúpili na Zem – KI) prišli z Nibiru (NI.BI.RU – Planéta križovania) pred asi päťstotisíc rokmi a zrejme cielenou genetickou manipuláciou pretvorili primitívneho pozemského hominida na svoj obraz. Vysušili močiare a vybudovali mesto E.RI.DU (ďaleko vybudovaný dom) a krajinu nazvali E.DIN (domov spravodlivých). Anunnaki žili s pozemskými ženami, ako o tom píše kniha Genesis 1 a 2: „Keď sa ľudia začali na zemi množiť a keď sa im narodili dcéry, boží synovia videli, že ľudské dcéry sú pekné, a brali si z nich za ženy, koľko len chceli…“

Sitchin nevidí kolísku civilizácie v Egypte, ale v oblasti Sýrie a Iraku, oblasti dnes zdecimovanej vojnami. Boli tu aj nefilimovia, ktorí genetickými pokusmi vytvárali rôzne monštrá. Spisovateľ Jiří Wojnar tvrdí, že po potope žili nefilimovia v podzemných priestoroch a základniach v Južnej Amerike (obdobie vlády Jaguára). Sumerská kultúra bola prameňom pre ďalšie civilizácie na danom území, v Sumere pramenia korene našej morálky, umenia, zmyslu pre spravodlivosť a sociálne reformy, ale aj fascinácia zlatom. V najstarších zákonníkoch sa spomínajú kuriozity ako tresty pre lekárov, ak sa im nevydarila operácia. Operovali sivý zákal, mali prvý parlament s dvoma snemovňami, školy, univerzity, delili zlomky, násobili do miliónov, vyrábali 60 druhov piva, ich kroniky siahajú do roku 426000 p. n. l. A na ich hviezdnych mapách je 10 planét slnečnej sústavy. Sumeri prevzali hotový model vesmíru stojaci na desiatkach tisícov rokov pozorovaní, prekonávajúci aj naše vedomosti.

Autor: Vladimír Líška

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár