Plne očkovaní ľudia v Rakúsku stále častejšie končia na JIS-ke

Takmer tretina pacientov s COVID-19 v rakúskych nemocniciach je plne očkovaná.

V Rakúsku stúpa počet plne očkovaných pacientov, ktorí končia na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS). Vyplýva to z interného dokumentu komisie epidemiológov, ktorý má k dispozícii agentúra APA. Príčina nárastu nie je úplne známa, špekuluje sa napríklad o menšie účinnosti jednodávkovej vakcíny. Podľa spravodajského webu Kurier sa jedná o logický dôsledok imunizácie populácie.

Ako sa uvádza v internom dokumente, v súčasnosti tvoria plne očkovaní pacienti na oddeleniach JIS 17%, na iných nemocničných oddeleniach 31%. Príčiny tohto nárastu zatiaľ nikto nedokázal spoľahlivo určiť, pretože rakúska Agentúra pre zdravie a bezpečnosť potravín štúdiu ešte len dokončuje.

Dôvodom by ale mohol byť napríklad slabší účinok jednodávkovej vakcíny. Skupina expertov Nationalen Impfgremium, ktorá radí rakúskej vláde ohľadom očkovania, nedávno odporučila, aby vakcinovanie v krajine bolo rozšírené o vakcíny spoločnosti Moderna a Pfizer. Podobný trend pozorujú aj v Izraeli, kde sa stále viac hovorí o ďalších a ďalších preočkovaniach.

Z uniknutých údajov majú radosť rakúski slobodní, ktorí sa k očkovaniu stavajú skepticky. Strana už v sobotu vyzvala vládu, aby bolo možné aj naďalej využívať bezplatné testy ako „jediný spôsob monitorovania infekcie v krajine“.

Web Kurier prichádza s ďalším možným vysvetlením. Skutočnosť, že počet plne očkovaných pacientov na JIS-kách rastie prisudzuje tomu, že je viac naočkovaných ľudí. „Nie je to prekvapujúce, je to jednoduchá matematika. Pokiaľ by bolo zaočkovaných 100% populácie, bol by podiel ľudí na JIS-kách tiež 100%,“ píšu v článku.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Plně očkovaní lidé v Rakousku stále častěji končí na JIP. Experti se snaží zjistit proč, cnn.iprima.cz, 3.10.2021

2./ Das Problem mit der Statistik der geimpften Krankenhauspatienten, Kurier.at, 2.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár