Po vakcíne Pfizer je 8-násobne vyššia šanca nákazy juhoafrickým variantom

Zaujímavá štúdia bola publikovaná univerzitou v Tel Avive. Podľa nej je preukázané, že po vakcinácii produktom Pfizer určenému proti covid-19 je šanca, že ochoriete na juhoafrickú mutáciu (B.1.351) až 8-násobne vyššia ako u nevakcinovaných.

Izrael na očkovanie miliónov občanov použil výhradne očkovaciu látku Pfizer, vakcínu Moderny podávali len minimálne.

Tím vedcov z Univerzity v Tel Avive a zo zdravotníckej organizácie Clalit sekvenoval výtery 150 Izraelčanov, ktorí mali pozitívny test na COVID-19 napriek tomu, že boli očkovaní.

Zistená prevalencia juhoafrického kmeňa medzi očkovanými jedincami, ktorí boli infikovaní napriek očkovaniu, bola osemkrát vyššia ako prevalencia v neočkovanej infikovanej populácii. “Na základe vzorcov v bežnej populácie by sme očakávali iba jeden prípad juhoafrického variantu, ale videli sme ich osem,” uviedol pre The Times of Israel profesor Adi Stern, ktorý výskum viedol. “Je zrejmé, že ma tento výsledok nepotešil.”

Zdroj: Publikácia tu. Článok z Izraela tu.

Čo teda dodať? Pýtali sme sa členov Odbornej komisie.

Podľa názoru niektorých (upozorňujeme, že publikácia neprešla vzhľadom na krátkosť času štandardnou formou pripomienkovania všetkých členov) publikácia upozorňuje najmä na to, čo tvrdí MUDr. Ján Lakota, Csc. už cca 2 roky (t.j. aj v predkovidovom období). Citovaná publikácia sa nezameriava na posudzovanie zníženej účinnosti očkovacej látky voči pôvodnému kmeňu patogénu, avšak, a to je znepokojúcejšie, interpretácia publikácie poukazuje na nasledovné:

Potvrdzuje správnosť jeho tvrdenia, že proti rýchlo mutujúcim RNA vírusom sa účinné vakcíny jednoducho vytvoriť objektívne nedajú.  Vírus mutuje pomerne rýchlo, imunitný systém „nestíha“. Zároveň hrozí:

i) prvotný antigénový hriech,

ii) ADE (antibody dependent enhancememt) protilátkami zosilnený (horší, zlý) priebeh infekcie.

Z imunologického pohľadu vieme isto-iste jedno: Vakcíny proti covid-19 sú a aj budú pri RNA víruse kvôli vyššie spomenutému prakticky neúčinné, naviac môžu priebeh infekcie výrazne zhoršiť a často až do fatálneho „konca“.

Rozprávať o tom, že sa vyvinú „nové“, „účinné“ vakcíny je nezmysel, hnaný iba ekonomickými záujmami výrobcov takýchto látok. Budú rovnako „účinné“ ako sú tieto. Vzniknú nové a nové varianty (mutácie) vírusov. Zároveň sa vytvárajú a selektujú nové, „rezistentné“ kmene (rezistentné voči protilátkam). Je to podobné, ako pri vzniku rezistencie na antibiotiká, ale mechanizmus resp. jeho podstata je v tomto prípade iná. Ale vírus popri tom doslova zdivie a nezastaví ho nič. Samozrejme očkovať, očkovať a očkovať pri premenlivom patogéne sa nedá. Imunitný systém tým trpí. Buď sa zrúti (a nebude reagovať na nič) alebo zbesnie – začne klonálne proliferovať, čo znamená len jedno – nádorové (rakovinové) bujnenie. A toto snáď nechce docieliť nik.

Zachrániť renomé covid-19 vakcinácie už v tomto prípade môže len vrátiť sa do stavu spred roka a urobiť to, čo sa neurobilo – naozaj správnymi vedeckými postupmi dosiahnutá definícia patogénu, prípadne súboru patogénov. Ani prípadný paradoxný výsledok, ktorý by určil, že podstata patogénu nie je RNK vírus (alebo výlučne RNK vírus) by však už nezaručil, že vakcíny na covid-19 zažijú svoj comeback (iba by spochybnil závery citovanej štúdie).

Ani cesta vyčkávania na dosiahnutie kolektívnej imunity ale nemusí byť tá jediná správna. A to práve kvôli problematickej definícii patogénu (aj keď sa podľa dostupných štatistických dát k nej vraj blížime, ak berieme do úvahy potrebu dosiahnutia úrovne 60-70 percent).

Autor: JUDr. Peter Weis

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Po vakcíne Pfizer je 8-násobne vyššia šanca nákazy juhoafrickým variantom, akw.sk, 14.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply