Podľa denníka N za antivakcinačným hnutím stoja Rusi, chcú zničiť verejné zdravie na Západe a polarizovať spoločnosť

Denník N zverejnil článok od britského spisovateľa a analytika v oblasti bezpečnostnej politiky Edwarda Lucasa, v ktorom chŕli znôšky nezmyslov a konšpirácií tom, ako sa Rusko snaží polarizovať spoločnosť na Západe, podporuje rôzne strany konfliktu a podporovaním protivakcinačných hnutí sa snaží zničiť verejné zdravie na Západe.

Za všetko môžu Rusi.” Aj tak by sa dala nazvať propaganda mainstreamových médií. Denník N však zašiel ešte ďalej a zverejnil článok, nad ktorým ostáva rozum stáť.

Autorom je britský spisovateľ a expert na bezpečnostnú politiku Edward Lucas. “Pri debate o očkovaní nejde o fakty a výsledky vedeckých výskumov. Cieľom ľudí, ktorí šíria rozpory, je oslabiť súdržnosť, vďaka ktorej sú západné spoločnosti odolné,” píše sa v úvode článku.

Lucas na začiatku uvádza, že v Rusku prakticky žiadne antivakcinačné hnutie neexistuje a 98 % ruských detí je zaočkovaných. Podľa tohto britského autora článku však napriek tomu nič nebráni Kremľu viesť “dezinformačnú mašinériu, ktorá prilieva olej do ohňa americkej medicínskej vojny o užitočnosť vakcinácie.”

Cieľom Ruska je podľa neho vyvolať polarizáciu spoločnosti na Západe. “Najkontroverznejšou súčasťou tohto boja je rozširovanie falošných argumentov o údajných rizikách očkovania. Táto škodlivá viera, ktorú podporujú prosperujúce antivakcinačné hnutia v Spojených štátoch, v Taliansku i v iných krajinách, viedla k opätovnému rozšíreniu osýpok v Európe i v Spojených štátoch,” píše britský expert.

Podľa Lucasa sa dá predpokladať, že cieľom Ruska je “zničenie verejného zdravia.” Okrem toho sa však podľa neho snažia o polarizáciu spoločnosti, a preto “ruskí propagandisti” podporujú aj druhú stranu sporu.

Podobne ako v otázke vakcinácie sa vraj Rusko snaží o polarizáciu spoločnosti aj v iných oblastiach. “Rusko hralo podobnú hru v téme amerického policajného násilia: podporovalo tak hnutie #blacklivesmatter, ktoré upozorňovalo na ohrozených černochov, ako aj #bluelivesmatter upozorňujúce na obete v policajných radoch. Tým istým protichodným spôsobom ruské propagandistické médiá na jednej strane tvrdia, že západné krajiny sú rasistické diery, no zároveň vyhlasujú, že im hrozí, že ich zaplavia barbarskí imigranti,” píše sa v článku denníka N.

Rusko sa vraj týmito operáciami snaží “vyvolať a využiť rozmanité rozdiely. Môže ísť o kultúrne, demografické, etnické, historické, jazykové, politické, regionálne, náboženské či sociálne deliace čiary, ale ako ukazuje prípad vakcinácie, je ich oveľa viac. Nejde tu pritom o fakty a výsledky vedeckých výskumov. Cieľom je oslabiť súdržnosť, vďaka ktorej sú spoločnosti odolné. Ak sa bojíte a nedôverujete ľuďom okolo vás, nad vami a pod vami, neprídete im na pomoc, keď to budú potrebovať, a oni neprídu na pomoc vám. Fragmentovaná spoločnosť sa potom nebude schopná brániť.”

Istá miera rusofóbie v mainstreamových médiách tu vždy bola, no to, čo predvádzajú v poslednej dobe, prekračuje všetky medze. Rusko už môže prakticky za všetko. “Rusko je zodpovedné za otrávenie Skripaľovcov. Rusko ovplyvňovalo americké prezidentské voľby. Rusko robí hackerské útoky po celom svete. Partia ruských motorkárov chce vyhodiť do vzduchu jadrovú elektráreň v Jaslovkých Bohuniciach. Československo v roku 1968 okupovali výlučne len Rusi, no v roku 1945 nás od nacizmu neoslobodili Rusi, ale Ukrajinci.” Ak by to, čo predvádza mainstream, nebolo do plaču, tak by to bolo až smiešne.

Autor: Samuel Gdovin

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/paranoja-konspiracneho-dennika-n-rusi-chcu-znicit-verejne-zdravie-na-zapade-polarizovat-spolocnost/1505510

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply