Pomoc Prešovu zjednotila ľudí

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Wikipedia

Ľudia sa nemusia len deliť na znepriatelené skupiny, ktoré si navzájom nevedia prísť na meno. Požiar v Prešove dokázal, že v čase núdze stále vieme držať spolu a prejaviť si solidaritu.

Po výbuchu plynu v činžiaku na Mukačevskej ulici v Prešove zo 6. decembra, ktorá si vyžiadala mŕtvych a zranených, pomohli mnohí ľudia. Mesto Prešov zorganizovalo SMS zbierku, na ktorú sa k 10. decembru vyzbieralo 2 329 099 eur. Zbierali viaceré organizácie. „Po pripočítaní údajov od ďalšieho operátora je vyzbieraných 461 484 eur,“ informovala 9. decembra facebooková stránka Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu v Prešove. Pomáhajú aj samosprávy. Mestá Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš zrušili silvestrovské ohňostroje, aby za peniaze na ne utratené radšej pomohli Prešovu. Žilinská radnica napr. oznámila, že zo svojho rozpočtu pošle na východ krajiny 10 tisíc eur.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár