Poslanec Marček: Fico patrí J&T, Sulík Sorosovi, Kotleba sponzorom z USA

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Archív Zem&Vek

Nezaradený poslanec NR SR Peter Marček patrí k jedným z mála politikov, ktorý hovoria o veciach otvorene a bez servítky. V septembrovom čísle sme priniesli článok, kde sme reagovali na jeho návštevu Krymu, ktorá vzbudila veľkú nevôľu v mainstreamových médiách a v časti politického spektra. Rozprávali sme sa nielen o Kryme a amerických stíhačkách, ale najmä o jeho pohľadoch na politickú scénu. Je prirodzené, že sa vo všetkom nezhodujú s pohľadmi našej redakcie. Od začiatku sme sa snažili poskytovať priestor rôznorodým názorom.

Do politiky ste vstúpili ako zakladajúci člen hnutia HZD. Čo vás k tomu viedlo? S akými ambíciami a predstavami ste vstupovali do politiky?

Politika v takej podobe, ako som si ju predstavoval voľakedy a ako ju vnímam dnes, je „nebe a dudy“. Vyrastal som v rodine slušných a vzdelaných rodičov. Otec sa svojou odbornosťou (nie politickou angažovanosťou) vypracoval do pozície, kde v rámci ekonomiky zastupoval Československo v zahraničí. Pripravoval ekonomickú reformu v období Alexandra Dubčeka. My ako deti sme spolu s ním zažili aj roky dobré, aj tie, keď sme si jeho „odmenu“ po roku 1968 pekne vyžrali.

Po revolúcii som podnikal, a to úspešne. Vzhľadom na moje široké kontakty a na to, že pri mojej práci ma poznali tisíce ľudí, ma poprosili, aby som pomohol profesorovi Ivanovi Gašparovičovi pri riadení bratislavskej časti HZD. Táto spolupráca bola úspešná a ciele, ktoré sme si dali, sme splnili. Porevolučná politika však už prinášala negatívne prvky, ktoré sa dnes eskalujú na úplné morálne dno. A to nielen v politike, ale v celej spoločnosti.

Neskôr ste založili Stranu občanov Slovenska. Chceli ste skratkou SOS povedať, že naša krajina sa nachádza v stave akútnej núdze?

Keď sa Gašparovič stal prezidentom Slovenskej republiky, ako bývalý aktívny športovec som sa tiež stal prezidentom (smiech). Ale iba v Slovenskom zápasníckom zväze. Trošku som popracoval, posnažil sa, z olympiády sme priniesli cenné medaily. Pri športe som sa veľmi aktívne stretával so zástupcami mnohých športov. Viete, športovci, najmä tí z nepreferovaných športov, sú veľmi húževnatí, čestní, cieľavedomí a súdržní ľudia. SOS bola alternatíva, ako im pomôcť. A to nielen v športe, lebo ten je síce dôležitý, ale pre bežný život a riadenie vecí verejných nepodstatný. Ale ľudia sa v tejto strane stretli vynikajúci. Mali sme veľkú podporu. Ale, ako to už v živote chodí – a najmä v bezohľadnej politike a médiách, súperi sa vás snažia poraziť neférovými prostriedkami. Médiá bez preverenia a často aj úmyselne zneužili nepravdivé informácie o zápasníkoch, najmä o pánovi Svobodovi, a SOS vo voľbách „havarovala“. Doplatila na to, že ľudia sa dozvedeli lož, ktorej uverili, a (síce z ich pohľadu rozumne, ale z pohľadu objektívneho nerozumne) športovcov nepodporili.

Potom ste SOS ponúkli Borisovi Kollárovi, ktorý z nej urobil hnutie Sme rodina. Prečo ste sa dohodli práve s Kollárom?

Borisa som poznal rovnako ako tisíce ľudí z Bratislavy. Vždy sa rád ukazoval, a tak som ho poznal trochu lepšie. Bol „chlapcom z ulice“ so všetkým, čo k tomu patrí. Správal sa aj čestne, aj vyviedol nejakú tú neplechu, ale tak to úspešní, šikovní a ctižiadostiví ľudia majú vždy. Borisa som nevyhľadal, on mi zavolal, či by som s ním nešiel do politiky. Najskôr ma to zarazilo, ale nakoniec sme sa dohodli. V podstate som ho aj s jeho kolektívom prijal do SOS, a tým sa podľa stanov dostali k moci v rozhodovacích orgánoch. Z dohody, ktorú sme uzatvorili, Boris dodržal z troch bodov jeden. Ale to som už opisoval. Ostatné dva nedodržal. Čudoval som sa, prečo tak koná. Na začiatku som tomu nerozumel, lebo chlapská česť mu nikdy nechýbala. Hop, ale nastala prudká zmena. Dnes už presne viem, čo bolo jej príčinou. Je vo veľmi zlej situácii. Tak ako robil koňa v minulosti pre podsvetie v záležitostiach, o ktorých som nevedel, dnes robí niečo podobné, ale pre iných mafiánov. Politických. Musí, lebo inak by ho zatvorili do basy. Krajniak a Pčolinský sa infiltrovali do Sme rodina na príkaz Daniela Lipšica a Vladimíra Palka, ktorí v čase ich moci v policajných zložkách zabezpečili, aby Boris nebol trestne stíhaný. To všetko som sa dozvedel až potom, ako ma vylúčil zo Sme rodina, a to na priamy príkaz spomínaných pánov.

Takže ste doplatili na vplyvné pozadie politickej strany. Viete potvrdiť, že všetky relevantné strany, ktoré majú nejaký vplyv, sú kontrolované z pozadia?

Dnes to v parlamente funguje v každej strane tak, že moc a jej výkon sa uplatňujú nasledovne: Oligarchovia dajú strane peniaze a vyberú nejakého lídra. Každý jeden líder politickej strany niekomu patrí. Fico Brhelovi, Širokému a J&T, Danko Slavii Capital, Bugár Világimu, Sulík s celou svojou SaS a neziskovými spoločnosťami Sorosovi – človeku, ktorý rozbíja Európu, ale hlavne slovanskú súdržnosť s podporou USA, Matovič – aj keď tomuto tvrdeniu nikto neuverí – Mečiarovi ako odložené eso skryté v rukáve, Beblavý Pente, Kotleba má finančných a politických podporovateľov z USA, ktorých cieľom je rovnako ako u Sorosa ekonomické oslabenie EÚ. Ja som nemal, nemám a nebudem mať chlebodarcu, a mám veľké šťastie, že nemusím bohatnúť na milodaroch. Boris patrí Lipšicovi, a ten po „štúdiu“ a poučeniach v USA, podobne ako Palko, destabilizoval vzťahy a náladu v policajnom zbore.

Autor: Marián Benka

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár