Potravinová sebestačnosť je nezmysel

· Čas čítania: 2 min.
Monika Budzák. Foto: INESS

Tak ako býva zvykom, týždenník .týždeň sa vezie na témach, ktoré okrem iných ponúka do verejnej diskusie Zem&Vek a mnohí renomovaní odborníci. Nie tak dávno parazitoval Hríbov a Kvasnicov Kisku ospevújuci obežník na téme národní buditelia s obálkou zobrazujúcou Ľudovíta Štúra v gardistickej uniforme.

S ideologickou prizmou a odbornou negramotnosťou bytostne spojenou s Hríbovým kolektívom podporovaným Pentou a NATO sa spája aj téma potravinovej sebestačnosti, ktorú v tomto médiu vydávajú za nezmysel. Ponúkame vám brilantnú argumentáciu, ktorá je vlastná úhlavným nepriateľom zdravého myslenia. Hríbov zamestnanec sa pýta jednej z najväčších, renomovaných špecialistiek na túto problematiku, slečny Budzák z mimovládnej organizácie INESS prepojenej s globálnymi liberálnymi sieťami 4liberty a Atlas network.

.týždeň:

„Po tom, čo prepukla pandémia COVID-19, sa začali hlasnejšie ozývať hlasy o tom, že by sme mali byť ako krajina potravinovo sebestační. Je to dobrý cieľ alebo nápad?“

Monika Budzák:

Nie, je to nezmysel. Napísalo sa mnoho ekonomických článkov o tom, že sebestačnosť je nezmysel. Samozrejme, nielen pri potravinách, ale aj v priemyselnej výrobe.  Najviac uzavretá krajina sveta je Severná Kórea a nie je potravinovo sebestačná, pričom je to jej cieľom. Napriek tomu obchoduje s Čínou a je odkázaná na potravinovú pomoc aj zo „zlého“ kapitalistického západu. Tento fakt je dostatočným varovným znakom toho, že potravinová sebestačnosť nie je dobrý nápad. Z minulosti poznáme mnoho prípadov krajín, ktoré si chceli takmer všetko vyrábať sami.

Milý občan Slovenska, dovoz potravín je sofistikovaná koncepcia múdrej a otvorenej spoločnosti. Chcieť byť sebestačnými je primitívne spiatočníctvo všetkých, ktorí nedokážu pochopiť hodnotovo ukotvené liberálne výhody otvorenej spoločnosti nadnárodných reťazcov zvážajúcich na Slovensko tie najkvalitnejšie potraviny z celého sveta. Budovať sebestačnosť je zvrátený nezmysel nacionalistov a nepriateľov transatlantických hodnôt slobody, demokracie a voľného trhu! Takto to vidíme my, progresívni liberáli Tejtokrajiny.

Autor: Tibor Eliot Rostas

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Monika Budzák: Potravinová sebestačnosť je nezmysel, .týždeň, 24. 6. 2020

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár