Poznali starovekí Indovia jadrové zbrane?

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Jadrovú vojnu vníma väčšina z nás ako hrozbu súčasnosti. Je ale možné, že jadrové zbrane a bojové lietajúce stroje poznali už v starovekej Indii? Veď ako si vysvetliť detailné opisy pripomínajúce výbuch atómovej bomby v staroindických eposoch, lietajúce konštrukcie, o ktorých sa zmieňuje spis s názvom Yantra Sarvasa zo 4. storočia pred naším letopočtom, alebo tento úryvok zo starovekej Bhágavat Purány: „Šálva obliehal mesto s mocnou armádou, Ó, slávny Bhárata. Odľahlé parky a záhrady mesta zrovnal so zemou. Zničil i sídla a pozorovateľne, vysoké mestské brány a okolité múry, ako aj oblasti určené k odpočinku. Zo svojej úžasnej vzducholode zhadzoval prúd zbraní vrátane kamenia, kmeňov stromov, hromových klinov, hadov a krúp. Vznikol prudký víchor a všetko naokolo zahalil prach.“ (Bhágavata Purána, 10. kniha, kapitola 76).

Naozaj išlo len o výplody fantázie, alebo, ako hovoria Indovia, o ničivé „dary bohov“? Viacerí uznávaní vedci a bádatelia sa prikláňajú skôr k druhej možnosti. K známym obhajcom názoru o existencii záhadných zbraní a vyspelých technológií v prostredí starovekej indickej civilizácie patril aj americký fyzik Julius Robert Oppenheimer, prezývaný otec atómovej bomby, alebo laureát Nobelovej ceny za chémiu z roku 1921, Frederick Soddy, ktorý vo svojej knihe Interpretácia prvku rádium uviedol: „Domnievam sa, že v minulosti existovali civilizácie, ktoré poznali atómovú energiu, avšak kvôli nevhodnému používaniu tejto energie boli úplne zničené.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár