Prezidenta Zelenského upodozrievajú z toho, že sa dal zaočkovať ruskou vakcínou Sputnik V

Na Ukrajine sa stále viac rozpaľujú vášne kvôli vakcíne proti koronavírusu a očkovaniu. Súčasné vedenie krajiny čisto z politických dôvodov odmieta dovážať ruskú vakcínu Sputnik V, ale zatiaľ neexistujú žiadne možnosti, aby Kyjev nakupoval vakcínu od iných štátov. Vznikajú aj zaujímavé „nedorozumenia“. Najnovšie poslanec strany „Opozičná platforma – Za život“ Igor Kiva, v priamom televíznom prenose obvinil prezidenta Volodymyra Zelenského, že on sám a jeho rodina sa dali zaočkovať ruskou vakcínou.

V relácii domácej televíznej stanice NewsOne vyhlásil, že Zelenskij a jeho ľudia robia všetko, aby sa ruská vakcína na Ukrajinu nedostala, pretože nechce nahnevať svojich európskych a zaoceánskych „šéfov a partnerov“. Ale ako sa hovorí, bližšia košeľa ako kabát a tak sa on a jeho rodina dala vraj už dávnejšie zaočkovať ruskou vakcínou.

V relácii televíznej stanice NewsOne Igor Kiva zdôraznil, že ruská vakcína Sputnik V je najlepšia na svete. Podotkol, že v Rusku vyrobili už tri varianty tejto vakcíny. Politik podčiarkol, že obyvatelia Ukrajiny odsudzujú prezidenta, ktorý sa sám dal zaočkovať, ale obyvateľov krajiny fakticky necháva bez vakcíny, ohrozuje ich zdravie a životy.

Pripomenul tiež, že ruský prezident Vladimír Putin veľakrát ponúkal Ukrajine možnosť, získať kedykoľvek túto ruskú vakcínu. Dodal, že ukrajinské úrady a odborníci si ju môžu pokojne preveriť, presvedčiť sa o jej účinnosti a overiť si, že nevyvoláva negatívne následky. Igor Kiva zdôraznil, že Zelenskij namiesto toho, aby rokoval s Ruskom, zbabelo vyzýva obyvateľov krajiny, aby počkali.

Hnevá ho, že obyčajní Ukrajinci majú čakať na to, kedy niekto v zahraničí láskavo ponúkne Kyjevu vakcínu, ale tisíce ľudí sa toho môžu nedočkať… Igor Kiva pripomenul, že podľa viacerých prieskumov, je zrejmé, že drvivá väčšina obyvateľov Ukrajiny verí práve ruskej vakcíne a chcela by sa dať zaočkovať jediné Sputnikom V.

Na pozoruhodnú skutočnosť, že v 90% prípadov PCR testy na zistenie ochorenia na COVID-19 na Ukrajine sú vyrobené v Rusku, na svojej facebookovej stránke upozornil riaditeľ Ukrajinského vedeckého centra „Inštitút vakcínológie a umunobiopreparátov“ Sergej Kravčenko. Obvinil domácich politikov z toho, že trestuhodne a podlo klamú vlastnú verejnosť falošnými správami o ruskej vakcíne Sputnik V. Pripomenul, že, podľa ukrajinských zákonov, Kyjev môže nakupovať od Moskvy imunobiopreparáty, ale je zakázané nakupovať vakcínu. Odborník konanie úradov považuje za zločin a vlastizradu.

„Na Ukrajine počas diagnostiky koronavírusovej choroby COVID-19 v 90% prípadov sa používajú PCR testy ruskej výroby. Sú to výrobky ruských spoločností Vektor-Best, DMK-Technológia, Amplisence, Hema a iných. Ruské PCR testy sa používajú, ako v súkromnej, tak aj v rozpočtovej sfére. Dokonca PCR testy charkovskej spoločnosti Astravir /mesto Charkov je na juhovýchode Ukrajiny – pozn. aut./ sa vyrábajú na základe ruských komponentov. V súlade s ukrajinskou legislatívou, vakcíny, ako aj diagnostické prístroje, sú medicínskymi imunobiologickými preparátmi (imunobiopreparátmi). Číže prvé imunobiopreparáty môžeme nakupovať od Ruska a používať ich na Ukrajine, ale druhé nemôžeme! Prečo som to napísal? Maxim Stepanov, Michail Raduckij, Viktor Ľaško, Arsen Žumadilov – prestaňte klamať ukrajinský ľud!“ zdôraznil riaditeľ Ukrajinského vedeckého centra „Inštitút vakcínológie a umunobiopreparátov“ Sergej Kravčenko.

Resumé je jednoduché. Na Ukrajine presne a prísne platia dva známe zákony. Prvý je celoeurópsky a zaoceánsky – totálna rusofóbia vo všetkom, zákerná politizácia a rozsiahla konfrontácia s „nepriateľom,“ v prípade ktorej sa hodia všetky špinavé metódy – klamstvo, podvod, otvorené lži, vyhrážky a pod. Druhý zákon je všeobecný, čo dokázal aj prezident Zelenskyj – bližšia košeľa ako kabát…

Situácia sa určite nezmení, kým v EÚ budú miešať politiku s inými sférami /hospodárstvo, kultúra, zdravotníctvo atď./ a riskovať životmi miliónov ľudí. A tiež sa nič nezmení a sa nezlepší, kým politici budú preferovať princíp „bližšia košeľa ako kabát.“ Napokon boli zvolení práve preto, aby nechránili predovšetkým vlastnú kožu, ale svoj ľud, obyvateľstvo tejto krajiny, svojich voličov. Bohužiaľ, ako sme už viac razy podotýkali, v „starenke“ Európe je takmer všetko na hlavu postavené a poriadok a blahobyt tu obnovia až vtedy, keď sa Európa znova postaví z nôh na hlavu. Iba vtedy…

 

Zdroje:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=UtiDH7-Ohvg
  2. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5048917825179865&id=100001850929180

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply